Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyivel kerül többe egy...

Mennyivel kerül többe egy okostelefon fenntartása egy normál csak telefonálásra használt társánál?

Figyelt kérdés

Ezekbe az új telefonokba belepakolnak mindenféle okosságot, a facebook-klienstől kezdve az A-GPS-ig. Viszont, ha az ember használja is ezeket a plusz dolgokat, ezek mind-mind adatforgalmat generálnak a GSM-hálózaton, amiért ugyebár fizetni kell.

Átlagos felhasználás mellett ez kb mennyivel növeli meg a havi telefonköltséget?


2011. ápr. 15. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem semmivel mert csak wifi-vel netezek.
2011. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na, jó de ennek így nem sok értelme van. Úgy értem, ahol van wifi, ott általában számítógép, laptop is van. Pl itthon. Akkor fölösleges az ilyen telefon.

Pl vonaton ülve a pusztán nincs wifi. Vagy autóval ha az A-GPS-t használnám és pont egy faluban nincs ingyenes wifi, vagy a városban azon az utcasarkon, ahol éppen vagyok. Továbbá úgy tudom, hogy nem is mindegyik telefon A-GPS-e képes wifi-n lekérni az adatokat, csak GSM-hálózatról. Nyilván nem véletlenül.

2011. ápr. 15. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem kerül többe, mindenhol van wifi, amerre járok.
2011. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem használsz netet akkor semennyivel. A gpshez se törvényszerű az internet. De egy átlagos telefonhoz ugyanúgy elérhetőek a netes alkalmazások (pl. facebook kliens) szóval az sem törvényszerű, hogy egy okostelefon ilyen szempontból drágább lenne.

Meg ha olyan díjcsomagod van amibe van adatforgalom akkor szintén semmivel nem kerül többe.

Úgy általában viszont 500-1000 forint körül vannak 100MB körüli csomagok.

Viszont ha semmi ilyesmit nem használsz és úgy veszed igénybe a netes dolgokat akkor nem csak az okostelefonoknál de még a sima telefonok esetében is horror árakat fizetsz.

2011. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az aGPS amúgy sem túl hasznos állatfaj, meglepő módon pontosabb a GPS, ha az aGPS ki van kapcsolva.
2011. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen... Az egyik szolgáltató mostanában reklámozza a telefon fölokosítást. Ami többek között abból áll, hogy letölthetsz egy Opera minit. Nem tudom ez mért olyan nagy szám. Én javas Opera minit már 5 éve is fölraktam a telefonomra teljesen ingyen. Akkor egyszer kipróbáltam, azóta sem használtam többet. Valahogy kényelmesebb a monitort nézni, mint azt a kis teló-kijelzőt és kényelmesebb a billentyűzetet is használni, mint azon a pár gombon pötyögni.
2011. ápr. 15. 17:50
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze nyilván egy mobil mobilisabb. Ez kétségtelen. És az ember azért nem kap elő egy netbookot mobilnettel a buszon, metrón. De azt a kis időt csak kibírom net nélkül, amíg valahova megérkezek. :)
2011. ápr. 15. 17:55
 8/10 anonim válasza:
ti merre laktok már? pécsen csak a belvárosban van ingyenes wifi. a belváros 5-e van lefedve és az is suliból jön. 5 megabitre meg 400 ember
2011. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem 0ft-al


csak wifivel netezek, a gps-nek meg van feltéve európa térkép magyar hanggal

2011. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is pont pécsi vagyok. :) De rendszeresen járok Bp-re is. Nem tudom merre van a városban ingyenes wifi, mert eddig nem volt olyan telefonom, PDA-m, amivel fel tudtam volna térképezni. A Széchenyi téren, tudom, hogy van ingyenes, azt már használtam ott laptoppal is. Talán egy-két belvárosi vendéglátóhely közelében is még lehet fogni az ingyenes jelet.

Régebben itthon is valaki a környéken nem védette le jelszóval a hálózatát, így szórta a környéken mindenhová a wifijét. De itthon meg van számítógép. Nem valószínű, hogy a mobil kis kijelzőjét bámulnám.

Pesten azért van egy-két helyen ingyen fogható hálózat, de azért ott sem minden utcasarkon. Legalábbis a belvároson kívül.

De pont ezek a helyek azok, ahol pl GPS-t nem használ az ember. És ahogy azt már talán írtam is, net nélkül kibírom, amíg hazaérek.

2011. ápr. 17. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!