Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Wifi-s telefon kérdés, kell...

Wifi-s telefon kérdés, kell ez nekem? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Pár alap dologgal nem vagyok tisztában, ezekre szeretnék választ kapni. Mig ezekre nem tudom a pontos választ, nem tudom kell e nekem ilyen kütyü egyáltalán.


1; Pc adatkábeles kapcsolat esetén a pc-n lévő internetet (tehát a szélessávú kábelkapcsolatom, nincs wifi-s router)) megoszthatom egy ilyen androidos kütyüvel?


2; Bluetoothon keresztül eléri a pc-s netet és használni is tudja?


3; Egy ilyen wifi androidos mobil ugyanolyan mértékben látja a wifi hálózatokat mint egy átlagos laptop (jópárszor hallottam, hogy a laptoppal látni 4-5 wifi jelet, mig ilyen kütyüvel 1-2-öt, azokat is csak gyengén) ?


4; A Tmobilos készülékeket azért részesitik elönyben mert ingyen iwiw vagy facebook van bennük? Mi a poén, nincs adatforgalom vagy az hogy bármilyen tmobilos kártya kerül bele (előfizetéstől függetlenül) akkor felcsatlakozhatok ezekre az oldalakra még akkor is ha nincs mobilnet előfizetésem vagy ez utóbbi mindenképp kell és csak adatforgalom nincs?


Elnézést a hosszas fogalmazásért, de ezekre, igy nem találom a válaszokat, köszönöm ha valaki segit.


2011. máj. 26. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

1. USB-n igen, használhatod a géped netét.

2. Bluetooth-on nem.

3. Valóban kevésbé erős a jel, de teljesen használható.

4. Én igen, 7 hónapig volt mobilnet nélkül androidos telóm, csak wifit használtam és ingyen fészbukot. Most van mobilnetem, de nem amiatt váltottam előfizetésre, nem is használom. Független mobillal is működik, csak t-s kártya kell és pl netstart csomag. Tehát dominóval is működik az ingyen fészbuk, teljesen ingyen.

2011. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"7 hónapig volt mobilnet nélkül androidos telóm, csak wifit használtam"


Válaszaid alapján kezd tisztulni a kép, de uccso még mindig nem világos.

Ha wifit használtál ugye akkor azt csinálsz amit akarsz, onnantól kezdve minden ingyen van és persze lényegtelen hogy van e mobilelőfizetésed.

De ha nincs wifim, csak egy szimpla tmobilos kártyám, mobilelőfizetés nélkül, mondjuk legyen ez egy tmobil feltöltőkártya 0Ft egyenleggel, fb és iwiw-re akkor is felcsatlakozhatok?

Arra gondolok hogy tmobil megvette iwiwet és annyira nyomulnak hogy mindegy nekik csak legyél ott. Vagy csak annyi engedmény van hogy nincs adatforgalom?


Bluetoothban reménykedtem ha nincs wifi-s router a lakásban akkor mégis valamiféle kábelmentes kapcsolat összehozása a pc-n keresztül, de akkor ezek szerint ez nem járható.

Más megoldás kábelmentes nekapcsolodásra, ha ott figyel pc szélessávú kábelnettel, de sem mobilnet, sem wifis router nem áll rendelkezésre? Ezeken kivül egyedül az usb-s kapcsolat létezik?


Köszönöm a válaszaid.

2011. máj. 26. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Wifis routert 4-5 ezerért kapsz, szerintem ezen ne problémázz, nélküle borzasztó kényelmetlen lesz. Nekem is van adatkábelem, de soha nem használom, 40 mega alatt ftp-n gyorsabb átszedni valamit telefonra. Annál többet meg úgysem raksz rá napi szinten.

A fészbuk 0 ft-os egyenleggel is megy, nem méri az adatforgalmat (a régi mobilommal 1 év alatt 30-40 megát használt el, soha egy fillérembe nem került).

2011. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséged.
2011. máj. 26. 18:14
 5/5 anonim ***** válasza:
azért azt még hozzá kell tenni hogy nem a facebook van ingyen hanem a 0.facebook.com
2011. máj. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!