Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudom kideríteni, hogy a...

Hogy tudom kideríteni, hogy a telefonomban a GPS-hez megfelelő beállításaim vannak ahhoz, hogy ingyen használjam?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)


Samsung Galaxy Mini-t vettem nem olyan régen. Wifi, gps is gyárilag van benne. Ismerősöm azonban mondta, hogy óvatosan használjam gps-t mert ezreket levonhat gps használatért. Írtam mobil ügyfélszolgálatnak, hogy akkor most hogy is van,mert mikor megvettem a telefont, nem szóltak egy szót sem arról hogy díjköteles szolgáltatás lenne (mondjuk arról sem, hogy ingyenes..). Idézem a lényeget:


"Tájékoztatjuk, hogy a Samsung Galaxy Mini típusú telefonkészülékekben elérhető GPS funkció alapvetően díjmentesen működik. A telefon beállításai alapján azonban elképzelhető, hogy a GPS használat adatforgalommal jár, ami már nem díjmentesen történik.

A készülék használatával kapcsolatban a használati útmutató nyújt felvilágosítást."


Na most ezzel csak annyi a gond, hogy nem igazán tudom ez alapján, hogy mi is lenne a megfelelő beállítás. :D A másik problémám pedig az, hogy a készülék használati útmutatója össz-vissz öt oldal, és A/4-es lap negyede nagyságú, információtartalma meg kb egyenlő a nullával, mivel a készülék gombjairól, bekapcsolásáról; szóval alapvető dolgokról szól.


Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném. ^^


2011. máj. 29. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szokd meg, androidos telefonnal a google lesz a használati útmutatód.

A GPS ingyenes, a navigációs program használata kerül pénzbe, amennyiben online. Tiltsd le az adatkommunikációt, és biztos ingyenes lesz. És szerezz offline alkalmazást.

2011. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a jó az egészben, hogy teljesen mindegy, hogy hogyan használod a GPS-t az mindig ingyen van.

Viszont vannak olyan navigációs programok amelyek nem a telefonon/memóriakártyán tárolják a térképeket hanem a neten (mint pl. a Google Maps is amit megtalálsz a telefonodon). Na ilyenkor kell a net. A net használatáért meg ugyebár fizetned kell elég szépen hacsak nincs valamiféle netelőfizetésed, mert akkor nem kell pluszba fizetni vagy ha wifin kapcsolódsz a netre akkor meg semmit nem kell fizetni.

Vannak offline navigációs programok pl. igo, sygic, sygic aura, ndrive amik telepítés után a memóriakártyára teszik a térképeiket, így a működésükhöz nem kell net, hanem a kártyáról használják a netet.

Mondjuk az agps funkciót érdemes kikapcsolni, mert akkor mindegy milyen navigációt használsz akkor is fogja használni a netet csak azért, hogy gyorsabban pozíciót találjon a gps. De ez még mindig kevesebb adatforgalommal jár mint a térképek töltögetése.

Láthatod, hogy a GPSért nem kell fizetni csak a netért ami esetlegesen felmerül használat közben.

2011. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek :)
2011. máj. 29. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!