Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a szolgáltató módosítja a...

Ha a szolgáltató módosítja a telefonos előfizetés árát, elállhatok a szerződéstől hűségidő alatt?

Figyelt kérdés

A vodafone emeli a tarifáit, augusztustól. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, és azt mondták, hogy hűségidő alatt nem állhatok el, csak ha kötbért fizetek.


Aki tényleg úgy érzi, hogy tudna segíteni, és van egy kis szabad ideje, az részletesebben itt olvashat a problémámról, amely mellesleg szerintem elég sok embert érint:


[link]


( gondoltam felteszem a kérdést több helyen, pl ezt az oldalt többen nézik, mint azt.)


2011. jún. 24. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Én T-s dolgozó voltam de minden szolgáltatónál egységes a szabályozás, tehát a válaszom:NEM állhatsz el a szerződéstől csak ha kötbért fizetsz.

Ugyanis a hűségidő nem azt jelenti hogy a perc-üzenet és internet tarifák nem változnak ez idő alatt.Sőt az Ászf.-ben külön le is írják hogy a hűségidő alatt a tarifák az infláció és vagy más gazdasági események hatására negatív és pozitív írányban is változhat.

A hűségidő csak azt jelenti hogy a szolgáltató ezen idő alatt a szolgáltatás használati díjait(havidíj, opció és csomagdíjak) semmilyen mértékben nem módosíthatja,ezt is külön leírják az Ászf.-ben.

Nagyon sokan ezt a kettőt keverik(tarifa és havidíj)-összemossák és ebből adódnak ezen félreértések.Ezért is ajánlott elolvasni vásárlás előtt az Ászf.-nek legalább a lényegesebb pontjait, amit a vásárlók 90 % sajnos nem tesz meg.

2011. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

El kell olvasni és értelmezni az ÁSzF-et...

"A módosítást a piaci körülményekben bekövetkezett változások indokolják. A Közlemény megjelenésére az Általános Szerződési Feltételek 2.2.4. B) i) a) pontjára figyelemmel került sor."

Ezzel indokolja, a hivatkozott 2.2.4 meg ezt mondja:

A módosítást a piaci körülményekben bekövetkezett változások indokolják. A Közlemény megjelenésére az Általános Szerződési Feltételek 2.2.4. B) i) a) pontjára figyelemmel került sor.

Ennyi, az általuk megnevezett hivatkozásokban minden elolvasható, ezek szerint nincs jogod felbontani.

Csak zárójelben: én egy pillanatig sem gondoltam, hogy ez általuk nincs kellően körülbástyázva.

2011. jún. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem:


1. Tanulj meg olvasni.

2. Ha már megy, akkor jöhet a szövegértelmezés egyszerűbb írásokkal.

3. Ászf megértése.


A hűségidős árváltozás miatti elállás a kedvezmények hátrányos változására vonatkozik. Alá is írtad.

Emiatt a szolgáltatási díj simán lehet drágább, vállaltad hogy fizeted.

2011. jún. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előbbi válaszomban elfelejtettem kitérni arra a felvetésedre hogy tarifiáról vagy havidíjról van e szó(mert mint leírtam egyiket módosíthatja másikat nem).

Amennyiben a havidíjat emeli a Voda akkor az rád nem vonatkozik(nem vonatkozhat)mert élő szerződésed van, csak az új előfizetőkre, tehát nyugodtan várhatod a számládat változatlan árakkal.Ám ha mégis megtörténne a lehetetlen a szerződéseddel együtt bejelentést tehetsz a fogy.védő hivatalnál ahol 100% a nyerési esélyed a felvázolt szabályozás miatt.

2011. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első - és harmadik, aki a negyedikben tér ki erre-:

A levélebn ez áll: "Tájékozatjuk, hogy egyes tarifák havidíjai, valamint a tarifék havidíján felüli perc- és SMS díjai [dátum]tól emelkednek. [...] A díjemelésben érintett tariák a következők :[ itt van az enyém is].. Ezt a számlával küldték. De akkor majd felhívom őket, hogy a jelenlegi ügyfeleknek is változik e, vagy csak az újaknak.


Mellesleg a 2.2.4 pont leírja, hogy ha a 2. által hivatkozottak szerinti nem lényeges módisítás után is jogom van elállni 8 napon belül, és szintén ez alatt van megemlítve, hogy ha hátrányos számomra a módisítás, akkor 15 napon belül elállhatok kötbér nélkül.


A kivétel meg, hogy kedvezményt vettem igénybe, az nem változott és ezért nem állhatok el meg szerintem nem elég egyértelmű.


Egyébként felhívtam a vodaát, hogy a hátrányos módosítás miatt el akarok állni, ezt mondták:


"Ezt a csomagot is érintené a változtatás", de konkrétan nem kérdeztem rá. De akkor majd megkérdezem konkrétan...

2011. jún. 24. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, azt a részét is olvasd el és értelmezd a szerződésnek, amely alapján a kivétel kategóriában foglaltak szerint NEM mondhatod fel a szerződést anyagi következmények nélkül:

Ez még mindig a 2.2 pont alatt van, itt olvasható:

[link]


Az Előfizető az egyedi előfizetői szerződés egyoldalú módosítása esetében sem jogosult az Előfizetői Szerződés felmondására akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az Előfizetői Szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, feltéve, hogy a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az Előfizető felmondja az Előfizetői Szerződést, a Szolgáltató az Előfizetőtől nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét.


Azt ugyan nem tudom pontosan Te milyen szerződést kötöttél, de azt gondolom olyat, amelyre az általam idézett rész vonatkozik. Ha tévedtem a feltételezésben, akkor (nem biztos, de) Neked lehet igazad.

2011. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, ez az, amire mondtam hogy nem egyértelmű, a vodafone is erre hivatkozott, mert a készülék árából kaptam kedvezményt, és az nem változik... de ez nekem valahogy nem kerek
2011. jún. 25. 11:55
 8/9 A kérdező kommentje:
gondolok itt arra, hogy akinek nincs hűsége ( pl lejárt), az alapból bármikor megszüntetheti az előfizetést, szóval ha csak hűség nélküliekre vonatkozik az, hogy 8 ill. 15 napon belül felmondhatja, annak semmi értelme nem lenne, mert ők amúgy is felmondhatják.
2011. jún. 25. 13:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Számomra egyértelmű, bemégy, kifizeted a készüléket, máris felmondhatod...
2011. jún. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!