Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az utángyártott akkumulátor...

Edus:) kérdése:

Az utángyártott akkumulátor tesz valami kárt a telefonban?

Figyelt kérdés

Vettem egy Samsung Galaxy Ace telefont és az ELSŐ töltésnél áramszünet lett (megszakadt a töltés) ez miatt nem bír ki 1 napot sem alap használattal.. :/

Vennék egy utángyártott aksit 3ezerért mert a gyári 7-8ezer és az meg sok kicsit. Tehát tesz valami kárt a telefonban, vagy nyugodtan megvehetem?


2011. júl. 5. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az miatt van a baj... nekem is gyorsan lemerül és én semmit sem csináltam
2011. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
" és az ELSŐ töltésnél áramszünet lett" és? attól még nem lesz az akksinak semmi baja, mi az hogy alaphasználat? mert egy okostelefon simán lemerül egy nap alatt
2011. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bp1985 ***** válasza:
Valamit valamiért. Miért hiszi mindenki azt, hogy az okostelefon kibír 1 hete, mint az 5110-es nokia. Mi az, hogy első töltésnél? Itt nincs 3*16 óra töltés.
2011. júl. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

de lekell meríteni és utána megállás nélkül maxra tölteni.

a merülésen meg azt értem hogy használat nélkül kibír 1.5napot. használattal meg kb 20órát.(de a használat is csak annyit hogy angry birds-ezek kb 4x 10percet..

2011. júl. 13. 21:17
 5/6 bp1985 ***** válasza:
100%

de lekell meríteni és utána megállás nélkül maxra tölteni.


Te melyik évbe élsz? 2011-et írunk, nem 1991-et... Ezer éve nem tudod kisütni az akksit. Az, hogy a szolgáltatóknál ilyen csökkent agyi kapacitással rendelkezőket alkalmaznak, az egy dolog. A valóság meg a másik.

2011. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az utángyártott nem tesz kárt a telefonban, ha megfelelő feszültségű és áramú. de nem olyan hatékony és hamarabb tönkre megy, mint az eredeti.

amit az előző írt, kicsit részletesebben:

a mai (legalább 10 éve) aksikat nem szabad kisütni majd töltőn hagyni húsz órákat, mert az csak kárt tesz bennük. más vegyület tárolja az energiát, ami már nem produkálja azt a memória effektust, mint ami miatt a régi telefonoknak formázni kellett az aksijukat. másrészt ezekben van egy töltésszabályzó elektronika is, ami lekapcsol, ha feltöltött olyan 95% környékére. azzal, hogy sokáig hagyod a telót a töltőn, gyakorlatilag folyamatosan ki-be kapcsolásra kényszeríted ezt a szabályzót, ami túltöltéshez és jelentős kapacitásvesztéshez vezet. ugyanúgy emiatt az elektronika miatt nem szabad túlmeríteni sem, mivel ha az nem kap egy minimális energiát, akkor nem fog tudni töltési módba kapcsolni az aksi és csak gyári töltővel lehet majd új életet lehelni bele, ami drágább, mint egy gyári aksi.

2012. febr. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!