Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az a root Androidon?

Mi az a root Androidon?

Figyelt kérdés
Annyit tudok róla, hogy ha végrehajtuk a folyamatot, akkor jobban hozzá lehet férni a telefonhoz (gondolom ilyenkor lehet a processzort feljebb húzni). De bővebben mit csinál ilyenkor a telefonnal/elveszlik-e a garancia/milyen 'új' dolgokat tudunk utána csinálni a telefonon?
2011. júl. 14. 15:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve milyen programot javasoltok erre?
2011. júl. 14. 15:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az rootolás ha megcsinálod elveszik a garncia, de vissza is lehet csinálni. Hmm új dolgokat? Talán annyi hogy több, jobb játékok futnak rajta.
2011. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem, most már csak az az egy problémám lenne, hogy leszedtem a SuperOneClick nevű programot és a z4root-ot de a nod32 folyton sikít, hogy vírus (vagy valami ahhoz hasonló). na most, kapcsoljam ki a nodot és úgy töltsem le és rootoljam a telefonom (ebben az esetben a SuperOneClick-el) vagy ezek tényleg vírusok? illetve ha az SOC-t használom és tényleg vírusos, a telefonom is megfertőződhet?
2011. júl. 14. 17:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem vágom miért akarod egyáltalán rootolni, ha nem is tudod mi az? Mi az oka?


Root = mint winen a rendszergazdai jog, valahogy igy értsd. De itt nem szükséges olyan mértékben, akkor szükséges, ha a telefon lelkivilágába mélyen beletaposnál, tehát kicserélnéd a romot vagy olyan szoftvert (pl. backup) tennél fel aminek szüksége van root jogokra.

De ha igy minden szoftvernek engedélyezed a root jogokat miközben azt sem tudod mi az akkor ezt gondold át még egyszer, ezen a telefonon kb mindened fennvan, ha csak a hivásokat inditgat egy progi anélkül hogy engedélyt kelljen kérnie már azzal halálra szivathat.

2011. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értek hozzá, csak nekem ez a 'root' szó volt új. Ha rögtön felhasználói jogot olvasok, értettem volna az egészet. Igen, veszélyes, na de a rendszerg. jelszó nélkül a programok nem kezdhetnek semmi kis alattomosat (ha csak nem vírusosak, na de ez már másik tészta). Rendszergazdai jogokat meg nem kell adni mindennek. Köszönöm a válaszokat, programot tudnátok ajánlani amit a nod nem lő ki?
2011. júl. 14. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem root-olnék a helyedben,amennyiben az androidon látnék elöször Linux-os filerendszert. Totál más mint a windows. Továbbá a root itt olyan jogosultságokkal rendelkezik,amit a windows nem tud. Ahogy elnézem mikor azt mondtad,hogy ez a root új neked,nem hinném hogy láttál már Linuxos filerendszert. Rentgeteg olyan dolog van,amire egyszer rámész,és annyi a telefonodnak.Ha pedig a procit akarod felhúzni,cseréld ki a központi chip-et.

A rootolás ezer más dologra jó,pl.megszüntetni a kamera hangját,leszedni rensszeralkalmazásokat,stb.

Ha a központi chipet bem akarod kicserélni,akkor vagy te,de inkább vidd el egy számítástechnikushoz,root-old meg,húzd fel a procit,aztán álítsd vissza sima felhasználóra.

2012. febr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!