Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon akkumulátor töltése...

Telefon akkumulátor töltése töltő nélkül? Többi lent.

Figyelt kérdés
van egy csomó telefonom (kb 30 darab) és fel szeretném tölteni az aksijukat hogy megnézzem melyik jó és melyik nem. egy pár samsungot feltöltöttem amihez volt töltőm és be is kapcsoltak miután töltőre tettem őket.szóval valószínű hogy akad még köztük ami működik és csak csontra le van merülve. valami adapterrel fel tudnám tölteni úgy hogy szétvágom és hozzá érintem az aksin a + meg - hoz. csak hogy érintem hozzá. és ezt meglehet úgy oldani hogy pl sony ericsson töltőt vágok szét de pl lg-t meg nokiát szeretnék tölteni vele? olcsón vettem ezt a packot és ami működik azt jó lenne nem alkatrészként kiárulni de töltőkre már nem akarok tölteni!
2011. júl. 22. 08:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*csak hogy érintsem hozzá?

*de töltőkre már nem akarok költeni!


Bocsánat az elírásokért.

2011. júl. 22. 08:25
 2/14 anonim ***** válasza:

Persze, meg lehet oldani, hogyha mindegyik telefonnak azonos feszültség kell, pl 5V. Párhuzamosan kell kötni a telefontöltőket, és rákötni az adaptert (persze polaritáshelyesen).


VISZONT látok benne egy buktatót: egy töltő kb. 2,5W teljesítményre képes, mondjuk 5V-on 0,5A-t ad le (én SE töltőm). Ha az összes telefont rákötöd, nem ad le elegendő áramot az összes töltéséhez. Tehát egy megfelelő teljesítményű tápegység is kellene.


Ezen kívül minden telefonhoz kell a csatlakozója is, az nem jó, ha csak hozzáérinted az érintkezőkhöz, mi van, ha elcsúszik a kezed és más érintkezők kapnak áramot, zárlat, stb, tönkre mehet a telefon.

2011. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
én úgy gondoltam hogy az aksira kötöm rá nem a telefonra és egyszerre csak egy akkura. hozzá érintem oda celluxozom és töltöm egy fél orát hogy legalább ki tudjam probálni hogy müködik e mielött eladom. ez így megoldható csatlakozó nélkül?
2011. júl. 22. 08:42
 4/14 A kérdező kommentje:
csak azt nem tudom hogy mit érintsek a pluszhoz meg a minuszhoz. vagy érintem hozzá az egészhez hogy a pluszhoz is hozzá érjen meg a minuszhoz is és ragasszam le?
2011. júl. 22. 08:44
 5/14 anonim ***** válasza:

ÚRISTEN! Azt ne csináld... közvetlenül az akkumulátorra rákötni az adaptert... megőrültél? Kb. felrobban, de legkevésbé rossz esetben csak tönkremegy. Nem hallottál még töltésvezérlőről? Még a NiMH-nak is, konstans áram kell a töltéshez, nem konstans feszültség. A Li-Ion (LiPo) akkumulátorhoz pedig egy speciális töltőchip kell, mert egy bizonyos karakterisztika szerint kell tölteni, különben felrobban.


És biztos vagyok benne, hogy a mai mobilok mindegyikében LiPo/LiIon akksi van. Szóval ha nem értesz hozzá, inkább tartsd magad távol az elektronikától, mert balesetveszélyes...

2011. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Egyszer már volt egy ehez hasonló kérdés, arról utána a kérdező is elmondta hogy csak kamu, ez is valami ilyesmi lehet.
2011. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
mitől robbanna fel? egy ismerősöm töltött így telefonját mert nem vette fel a töltést a telefon és feltudta tölteni nem robbant fel. és nem régi szar telefon volt szóval tuti li lon akkumulátor volt. miért lenne kamu kérdés? azért nem fogok venni 5 - 6 különböző akkumulátort hogy kipróbáljam hogy működnek e. mivel el akarom adni. nem érné meg. de aki nem a kérdésre válaszol az légy szíves ne írjon mert jelenteni fogom a moderátoroknak.
2011. júl. 22. 12:45
 8/14 A kérdező kommentje:
5-6 különböző töltőt akartam írni.
2011. júl. 22. 12:49
 9/14 anonim ***** válasza:

Abból nem következik, hogy biztonságos, hogy a haverod fel tudta tölteni. Amúgy persze, nyugodtan kösd direktbe mindenféle töltőelektronika nélkül az akkumulátorokat, végülis csupán 50% esély van arra hogy nem robban...


Amúgy a témában javaslom átolvasni a következő cikkeket:


[link]

[link]


Vajon minek agyalnak ennyit a töltés megoldásán a hozzáértők, ha csak simán "ráragasztással" meg lehetne oldani? Eleget mondtam.

2011. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
biztos igazad van de a haverom így töltötte hosszabb ideig (hónapokig) és nem robbant fel. mégis mitől robbanna fel? töltöm 10 percet nem tudom elképzelni hogy felrobbanna.
2011. júl. 22. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!