Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol kell beállítani a telepíté...

Hol kell beállítani a telepítés helyét (android)?

Figyelt kérdés
A gondom az hogy ha telepítek pár játékot akkor a telefonmemóriába menti, nem pedig a memóriakártyára, így pár alkalmazás után betelik a memória. Nem márketről telepítettem pl: a Need for Speed Shiftet és telepítés után egyből kiírta a telefon hogy betelt a telefonmemória, pedig astro-val csináltam a telepítést.
2011. júl. 25. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

És ha astroval telepítesz nem tud a memória betelni?

Milyen telefon?

2011. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most meg fogsz lepődni, de androidnál nem lehet ilyet csinálni. Azt én se értem, hogy miért így csinálták meg a rendszer vagy ha már így van megcsinálva akkor miért nem kapnak a telefonok nagyobb memóriát. Erről a kis kellemetlenségről azonban ha utánanéztél volna tudnál. Az androidos oldalakon is vannak erről infók és itt is sokszor megkérdezték már ezt illetve ehhez hasonlóan a dolgokat. Most már mindegy.


Na akkor megoldások: Ha 2.2-es (vagy újabb) android van a telefonodon akkor át tudod helyezni utólag a kártyára azokat az alkalmazásokat amelyek ezt támogatják.

Ha 2.1-es android van a telefonodon akkor frissíts 2.2-er. Ha ez nem áll rendelkezésre mert a gyártó nem adta ki a frissítést akkor kénytelen leszel a nem hivatalos úthoz folyamodni és felteszel egy főzött 2.2-es romot. Vagy ami még szintén a nem hivatalos út az az app2sd script (nem összekeverendő a Marketen lévő app2sd alkalmazással). Ezzel a scripttel lehetővé válik, hogy a kártyára települjenek az alkalmazások (legalábbis nagy részük). Ezt a scriptet felteheted a mostani romhoz is de feltehetsz olyan főzött romot is amibe a készítő beleintegrálta ezt a scriptet.

Mivel telefon típust nem írtál még linket se tudok adni, de keress rá a google-n. Elég sok magyar oldalon megtalálod a szükséges információkat (pl. android undeground, mobilaréna fórumai stb.)

2011. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Samsung gaxy ace.

Mindenkép olyan megoldás érdekel, ami legális vagy legalábbis nem veszik el tőle a garancia.

2011. júl. 25. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de nem lett volna egyszerűbb megnézni milyen android van a telefonodon és annak megfelelően csinálod a dolgokat?

De most már megint mindegy. Örülhetsz, mert 2.2-es android van rajta. Szerintem nem kell tovább magyaráznom hogyan tovább. Előbb leírtam.

Meg az, hogy mi legális és mi nem a telefonnal az tök mindegy, mert úgy se ellenőrzik és ezek a nem hivatalos megoldás visszaállíthatóak, semmi gond nem származik belőle (kivéve ha elrontod).

2011. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tittina1992 válasza:

Én érdeklődni szeretnék, mert most készülök egy olyan telót venni amin android 2.3 van.

Ezen már meglehet oldani azt hogy a memóriakártyára telepítsen olyan alkalmazásokat amelyeket torrenten keresztül szerzek be és másolok a telefonra.

A telefon amiről szó van az egy Sony Ericsson live with walkman (wt19i).

És ha meglehet oldani akkor mit kell hozzá csinálni?

Mert volt olyan telom amin 2.1 volt és azt rootolni kellett meg egy csomó mindent de mégsem tudtam megcsinálni csak azt hogy amit marketről töltök le azt telepítette az sd kártyára.

Köszönöm a válaszokat előre is.

2012. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem vagy rootolás vagy olyan telefont veszel aminek legalább 1GB belső tárhelye van, és az elég egy csomó programnak. De vigyázz néha a hirdetett belső tárhelyes telefont telepakolják gyári programokkal így például az 1GB-ból lesz neked 256MB szabad. Ezt érdeklődd meg, hogy a belső tárhely valóban annyi.
2012. febr. 9. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!