Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Motorola Defy miért nem látja...

Motorola Defy miért nem látja a GPS műholdakat?

Figyelt kérdés

Van egy Motorola Defy-m és amíg volt mobilnetem addig semmi gondja nem volt, látta a műholdakat meg minden, mióta viszont nincs azóta nem látja őket, és a poziciót is csak az adótornyokból+wifikből tudja.

Van bármi megoldási javaslat erre azon túl h vegyek megint mobilnetet? Vagy nincs is összefüggés? Nem hiszem, hogy rossz lenne a gps chip.


Szedtem le GPS tesztelő appot, töröltem a GPS cache-t, de az sem lát műholdat. A múltkor például több mint 1 órát volt szabad ég alatt egy asztalon a semmi közepén, annyi idő alatt sem talált fixet.


2011. júl. 26. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne Google Mapsot használj és frissítsd 2.2.2-re! Nekem iGO van a DEFYmen, és 2.1-nél ugyanez a problémám volt, nem talált műholdat. Frissítettem 2.2-re és lám, jó lett. Épp ma vitt el Pécsig meg haza minket. :)
2011. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2.2.2 van rajta és a fix találás nem függ a programtól. Ettől függetlenül néztem google maps-el, a tesztelő progival, navigonnal, stb.


Szóval nem a progi a szar hanem maga a telefon nem látja a műholdat.

2011. júl. 26. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom.. Nekem tökjól működik :S
2011. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mobilneted van? Wifi be van kapcsolva?:)
2011. júl. 26. 23:00
 5/7 egerilla válasza:
Szia. Nemrég (pontosan egy hete) vettem egy defy plust és ugyanaz a problémám mint neked, egyszerűen wifi nélkül nem látja a műholdakat (pedig kellene neki). Neked sikerült kijavítani a problémát vagy vissza kellett küldeni szervizbe. Válaszodat előre is köszönöm.
2011. dec. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok. Én egy motorola defy+ tulaj vagyok és biztosíthatom azokat akik a fenti probléma előtt értetlenül állnak, hogy minden oké a defykkel és a defy+ okkal csak gyári beállítás szerint nincs engedélyezve a műholdak használata, erre magamtól jöttem rá és lám egyből látja a műholdakat :) .A következő képpen kell bekapcsolni (gyári angol menü esetében) beállítások gomb (az a 4 kocka) azon belül, settings / location & security / use gps satellites ezt a kis négyzetet kell bepipálni, majd ezután bekapcsolni a gps-t gondolom azt tudjátok hogy kell.És ha ez megvan úgy tudjátok leellenőrizni hogy látja e a műholdakat ha a marketről letöltitek a gps test nevű progit és az in view nél látható hogy mennyi műholdat lát, megjegyzem hogy ezután nekem kb 2-3 perc alatt (szabad ég alatt) megtalálta a jelet és minden szépen müködik.De én is mire erre pofonegyszerű dologra rájöttem jó sokat szórakoztam a letiltott gps el :).Sok sikert.
2012. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mexx427 válasza:

Sziasztok,


Én most vettem egy defy-t és az a gond hogy nem talál műholdat. Az op rendszer elvileg frissítve lett mert 2.3.7-es rendszer van rajta. Tettem rá IGO 8-at de sehogy sem akarja megtalálni a pozíciót.... Nem tudom hogy tudnátok segíteni? Nem tudom hogy esetleg milyen beállításokat csekkoljak le vagy mi lehet a gond? Elvileg net meg wifi nélkül is működnie kellene ebbe a telefonba a GPS-nek.... :-(


előre is köszi

2013. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!