Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilomon megtelt a belső...

A mobilomon megtelt a belső memória. Hogyan tudnám elérni, hogy a kártyára telepítse az alkalmazásokat?

Figyelt kérdés

ZTE Blade, Vodafone. Nem a RAM-ról beszélek, hanem a belső memóriáról(internal memory). A kártyán még bőven van hely. És az alkalmazáskezelőben amit lehetett, átraktam a kártyára(nem minden program engedi), de ahhoz még mindig kevés a hely, hogy feltelepítsek egy másik dolgot. Az is jó lenne, ha be lehetne állítani valahogy a telepítőt, hogy ne a belső, hanem a külső memóriába tegye a programot.

És az App2SD és az Appmonster nevű program is csak annyit tud, hogy mint a gyári alkalmazáskezelő.


2011. júl. 28. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében minden lépést megtettél...
2011. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát nincs megoldás? Egyes alaklmzások csak a belső memóriára tudnak települni, így azokat nem használhatom, pedig nagyon kéne.
2011. júl. 28. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Bundi, még mindig ezen görcsölsz? Megkérdezheted még párszor, de ha tovább akarsz lépni, mégiscsak kénytelen leszel elvégezni az újra-particionálást. Mondtam, hogy nem veszélytelen, de ha nem akarod egyedül, tapasztalat nélkül elszúrni, keresd meg a [link] fórumon Kelzsoca PH-nagyurat és ha megkéred, ő majd online fog neked segíteni a művelet végrehajtásában (mondjuk egy sör áráért), nekem pl. ennyit megért a telefonom.
2011. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már vagy 20-szor végignéztem azt az oldalt.
2011. júl. 28. 13:50
 5/7 A kérdező kommentje:

A másik meg, hogy nem nagyon értem ezeket a dolgokat, sőt azt sem, hogy mi az a partició.

Meg ezt: "Az elejére kell egy FAT16/32 ezután egy ext2"

Ehhez szükséges a rootolás vagy főzés vagy romcsere vagy micsoda? :D

2011. júl. 28. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ketté kell választani a dolgot: egyszer van a telefon, annak van egy önálló logikai egysége, amely megfelelő formázással alkalmassá van téve a fájlrendszer tárolására. Annyit tudnod kell, hogy az Android egy Linux alapon kialakított platform. A telefonodban van 512 MB rendszermemória, ami gyárilag ilyen: system: 220.0Mb,data: 162.5Mb, cache: 37.5Mb A maradékot az Android rendszer használja. Ez a felosztás elég pazarló, mert a systemnek általában elég max. 136 MB, ebből kifolyólag egy csomó kihasználhatatlan hely van a telefonodon. Erre az a megoldás, hogy át kell particionálni, hogy sokkal több hely juthasson a data particiónak. Akkor a gyári helyett kb. ilyen lesz: system: 136Mb, data: 302Mb, cache: 2Mb. Látod, így az adatoknak majdnem kétszer annyi hely jut.


A másik az SD kártya: A FAT32, meg az ext2 az már az SD kártyára vonatkozik, ne keverjük most ide.


Tudod mit, most elballagok haza, majd később otthonról folytatjuk, ha akarod.

2011. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fúúú látom nagyon benne vagy a dologban. Ezt a particionálást akkor meg kéne csinálni. Tudnál esetleg segíteni benne?
2011. júl. 28. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!