Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kivettem a telefonomból a SIM...

Kivettem a telefonomból a SIM kártyát, és beletettem egy másik telefonba. Nem megoldható, hogy a két telefon ingyen hívja egymást?

Figyelt kérdés

Természetesen működik SIM kártya nélkül is a telefon, egyedül a névjegyzéket nem érem el, de a többi funkció működik. Érdekesség, hogyha épp telefonálok vele, és a másik telefonról is indítok egy hívást, akkor az egyik telefonon megszakad a kapcsolat.


Az lenne a kérdésem, hogy mivel azonos telefonszámmal kapcsolódik a két telefon a hálózathoz, ezért meg lehetne-e oldani azt, hogy egymással ingyen kommunikáljanak, akárcsak mikor egy routerhez több számítógép kapcsolódik.


2011. júl. 30. 23:25
 1/5 anonim válasza:
Szóval két sim kártyád van azonos telefonszámmal?
2011. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manesz válasza:
Próbáltam már: Saját szám hívása nem lehetséges. (Mondja be a gépi nő hang)
2011. júl. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: egyetlen SIM kártyám van, csak mivel a Nokia-nak van egy (vagy talán több?) olyan modellje, amiből az akku fölött kicsúsztatható akár működés közben is a SIM kártya, ezért megreszkíroztam kivenni és sikerült. Egy másik telefonba betettem, és azt is be tudtam kapcsolni.

Másodiknak: igen, ezt én is próbáltam már.


Olyan megoldás érdekelne, amivel megkerülhető akár a szolgáltató adótornya is, tehát a két telefon egymással közvetlenül kommunikál.

2011. júl. 30. 23:52
 4/5 anonim válasza:
Ülj le kisfiam: EGYES! Nem lehet kikerülni a szolgáltatót egy ilyen apró trükkel, saját magadat hívnád gyakorlatilag a saját számodon a saját számoddal...Végig gondoltad? Sajnos nem lehet :(
2011. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem működik a dolog.

Először is azért mert sim kártya nélkül nem jelentkezik fel a hálózatra.Márpedig elmondásod alapján az egyik mobilban nincs.

Másodszor saját számodat nem tudod felhívni.

Egyes Nokia mobilok rendelkeznek push to talk funkcióval ami lényegében egy walki talkinak felel meg.De mivel a szolgáltató hálózatán menne az átvitel ez sem működik mivel ezt a magyar szolgáltatók nem támogatják és ott is az a bibi hogy nincs a készülékben sim kártya ami nélkül nem jelentkezik fel a hálózatra.

2011. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!