Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fel lehet törni egy "okostelef...

Fel lehet törni egy "okostelefon" adatbázisát ugyanazon hálózaton belül?

Figyelt kérdés

Azért pontosítsunk egy kicsit hogyan is értem :)

A feltörést nem függetlenítésre értem hanem ,hogy egy hacker támadás szerűen meg lehet-e szerezni egy okostelefonon (legyen az androidos vagy bármilyen)tárolt adatokat (ide értem az összes személyes dokumentumot tehát minden,t hiszen egy okostelefonon jóformán mindeféle személyes adat megtalálható a hordozójáról (közzöségi oldalak,személyes médiák,jegyzetek,nevek-számok-címek stb...) úgy ,hogy ne nyúlnánk közvetlenül a készülékhez?

Tehát mondjuk egy adott hálózaton belül teszem azt a célszemély okostelefonja a xy nevű wifi hálózatra van kapcsolodva és a hacker is, vagy esetleg bluetooth hálózaton keresztül.

Azért kérdezem mert ilyenről még nemigen hallottam olyanról már igen ,hogy valaki letölt egy adathalász "alkalmazást" valahonnan (ami nem a gyártótól van) de hogy normális felhasználói használat mellet feltudják-e törni/megtudják-e szerezni az adatokat egy bizonyos hálózaton belül ?

Friss okostelefon (androidos) tulaj vagyok tegnap vettem , meg vagyok vele elégedve sok jóféle alkalmazás van ami ingyenesen letölthető ,tényleg rengeteg,nem is töltök máshonnan csak gyártótól ,a pc-khez értek és az internetes felépítésekhez is de ez még nagyon új kategória nekem ezért kérdezem.

Tehát az imént leírták alapján kérdezem: Létezik-e ilyen és ha igen hogyan tudják ezt kivitelezni? (kérlek titeket ne egy "igen-nem" választ írjatok hanem indokoljátok is ,természetesen nem kell szakmai dolgokat írni nem azt kérem írja le valaki hogyan kell :))

Köszi előre is


2011. aug. 22. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal szoktak játszani, hogy ha rootolt a telefonod és nem állítasz át ssh passwordöt és az ssh fut akkor a default passokkal be szoktak lépegetni.
2011. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem de mi az a ROOT ? Ha az amire gondolok akkor nem volt belepiszkálva a teloba tehát teljesen gyári még.
2011. aug. 22. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor meg szoftverhibákat tudnak kihasználni, de nem hiszem h bármelyikőnk is itt olyan szinten van, hogy kapásból mondjon hármat amivel wifin vagy akármin keresztül be tudna loginolni akárki telójára. Olyan, hogy feltörhetetlen rendszer nincs, biztonságtechnikailag a telefonok pedig közel sem olyan biztosak mint a számítógépek.
2011. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben megvan :) Hát ez nincs rootolva tehát teljesen gyári , így is lehetséges feltörni valamilyen fondorral hálózaton belül ?
2011. aug. 22. 15:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem , én nézegettem hogy nagyából hogyan is épülnek fel ezek a telefonok biztonságilag (netezés szempontjából) elég jónak tűnek, tehát biztonságosnak tűnik ha durván fogalmazva "gyári" dolgokat futtatsz rajta csak és úgy is használod.
2011. aug. 22. 15:45
 6/6 A kérdező kommentje:
És ugye mindent engedélyezni kell rajta, wifin keresztül nem hinném ,hogy feltudná valaki törni még ha azonos hálüzatban van akkor sem. 3G /mobilszolgáltatós net szintén kilőve szerintem az a legbiztonságosabb. A bluetooth sajnos nem tudom de szerintem észre lehet venni ha valaki valahogyan rákapcsolodva a telódra. Meg azt célszerű kikapcsolni ha nem használod úgy mint a GPS-t is. Meg kevesebbet is fogyaszt
2011. aug. 22. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!