Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tmobile, domino csomagban...

Tmobile, domino csomagban vett kártya, telefon se x8. mi eszi ennyire a pénzem?

Figyelt kérdés
eddig semmi pénz nem volt a kártyámon, de semmi fizetőset nem csináltam vele, csak wifivel neteztem, tegnap raktam a kártyára 3000Ft ot, összesen 2x hívtam vele nem lehettek több 3 percnél. azt mondta a 3. hívás előtt, hogy nincs fedezet a hívásra. visszahívót tudtam küldeni. megnéztem mennyi pénz van a kártyán, 1700 körül volt. hazajöttem 1 órával ezelőtt megnéztem, 1327ft volt rajta pontosan. mostmár csak 1314Ft van (5 perce néztem) úgy tűnik folyamatosan megy le a pénzem pedig semmibe nem vagyok belépve és wifire kapcsolódva vagyok úgytudom a wifi használat nem kerül pénzbe és nem értem mi folyik itt, de ez így nem jó!! mit tegyek most?
2011. szept. 14. 20:38
 1/9 bp1985 ***** válasza:
Ha okostelefont vesz az ember, illik netet is rá előfizetni. 2 megoldás lehet. Vagy előfizetsz egy normális netre, vagy letiltod az adatforgalmat. Mielőtt megvetted, nem olvastál róla, hogy az okostelefon net nélkül nem nagyon jó semmire?
2011. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem olvastam róla, de arról sem olvastam hogy okostelefon úgy használja a pénzem hogy netet nem használok rajta...
2011. szept. 14. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Tévedsz!

Folyamatosan szinkronizál, figyeli levelezőfiókodat, tölti le leveleidet, frissíti az időjárást, figyelheti cellainformációk alaján hollétedet, ez is adatforgalommal járhat.

Ha GPS-t használsz, ahhoz is folyamatos adatforgalmat használ. Ha bármit letöltesz és nincs/nem lehetséges wIFI KAPCSOLAT, "SZALAD" a netre.

Mindezek lehetségesek és tilthatók is...

2011. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! ki is lőttem az adatforgalmat a telón. ez egy 1500Ft os példa arra hogy miért kell mindig olvasgatni a dolog előtt....
2011. szept. 14. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha mostanában vetted a telefont a simmel, akkor bemehetsz az ügyfélszolgálatra. Kérdezd meg hogy miért aktív a mobilinternet hozzáférésed. Ha nem a te kérésedre az, akkor jogtalanul aktív a szolgáltatás, hacsak nem olyan dominó net díjcsomagról van szó.

De előte elolvashatod a szerződésed, mert ha aláírtad, és abban szerepel hogy aktív nettel vetted, utólag nincs reklamáció.

2011. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nEM EGÉSZEN ÍGY VAN, MOBILNET NÉLKÜL is a normál beszédvonalon keresztül is tud adatot szedni, 15Ft/10kB felszámítása mellett..

TILTANI KELL!!!

Gyerekem ingyenes térképeket, meg mindenfélét töltött le friss Androidos telefonjára ezen az úton (mert INGYENES! a térkép), az adatforgalom 80000Ft. lett... Igaz valami apróbetűs üzenet mintha lett volna... katt..

2011. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a kártya régi, a telefont használtan vettem. gps es a teló, de mindenáron műholdra meg netre akart csatlakozni, és nem is nagyon érdekelt a dolog tehát ilyenekkel nem foglalkozok. szerencse, hogy nem előfizetéses vagyok, különben én is megkaptam volna a többezres számlát.
2011. szept. 16. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:

"nEM EGÉSZEN ÍGY VAN, MOBILNET NÉLKÜL is a normál beszédvonalon keresztül is tud adatot szedni, 15Ft/10kB felszámítása mellett..

TILTANI KELL!!!

Gyerekem ingyenes térképeket, meg mindenfélét töltött le friss Androidos telefonjára ezen az úton (mert INGYENES! a térkép), az adatforgalom 80000Ft. lett... Igaz valami apróbetűs üzenet mintha lett volna... katt.."



Fogalomzavarban szenvedsz, ezért az apró betű sem segít rajtad.

"a normál beszédvonalon keresztül is tud adatot szedni, 15Ft/10kB felszámítása mellett"

Azt hívják mobilnetnek. Ha tiltva van, akkor nincs ingyenes térkép sem . A szolgáltatónál nem volt letiltva, sem a készüléken, hiszen a gyerkőc nem tudott volna ilyen szép kerek számlát csinálni.


"(mert INGYENES! a térkép), az adatforgalom 80000Ft."

Igen, ez kb olyan mintha ingyen mehetnél a pápához meghallgatásra. Csak az utat kell kifizetni.


Szóval tisztázzuk:

Mobilinternet: adat letöltés/feltöltés a mobiltelefonos hálózat segítségével. Tehát nem ugrik bele ingyen semmilyen adat a mobilunkba, ergo, bármi ami nem sms és telefonálás az pénzbe kerül.

Vannak speciális esetek amikor a szolgáltató bizonyos adatmennyiség vagy konkrét vebhely hozzáférés esetén eltekint a díj egy részétől vagy egészétől. Ezt hívják beetetésnek, a konstrukciók úgy vannak kitalálva hogy ha hibázol, nagy ára lesz.


[link]

2011. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"""Fogalomzavarban szenvedsz, ezért az apró betű sem segít rajtad.

"a normál beszédvonalon keresztül is tud adatot szedni, 15Ft/10kB felszámítása mellett"

Azt hívják mobilnetnek."""

Ez is idézet:

A GSM rendszer 9600 bit/s adatátviteli sebessége a hangátvitelhez tökéletesen elegendő volt, de adatátvilhez, internethez nagyon kevés. Ez volt a fő oka a GPRS kifejlesztésének.


A GPRS-t hívják 2,5G-nek is, mert egy átmeneti lépcsőfok a 3G rendszer felé. Ez a rendszer lehetővé teszi a csomagkapcsolt adatátvitelt, vagyis hogy az adatátvitel céljára igénybe vegyük a cellában éppen nem használt csatornákat is. Előnye, hogy csak akkor terheli a hálózatot, ha van valós adatforgalom. Hátránya, hogy a beszédcsatornák minden esetben előnyt élveznek az adatátvitellel szemben, ezért terhelt cellák esetében az adatátvitel nagyon lassú is lehet. A GPRS legnagyobb adatátviteli sebessége elméletileg 170 kbit/s, ez gyakorlatilag 30-70 kbit/s.


A 2,75G-nek is hívott EDGE (Enchanced Data rates for GSM Evolution) a GPRS technológiát kiegészítő, attól akár háromszor gyorsabb letöltési sebességet kínáló megoldás. Az EDGE már 20-200 kbit/s sebességet is lehetővé tesz. Előnye, hogy a meglévő GPRS hálózatot egy kis hardveres bővítéssel és szoftverfrissítéssel alkalmassá lehet tenni EDGE adatátvitelre, tehát viszonylag olcsó.


Megköszönöm az oktatást, de a fogalomzavarom még inkább megmaradt fentit olvasván, mert én a GSM "vonalon" történő adatátvitelről szóltam, mert a idézett telefonon csak azon jöhetett az adat, mert sem külön net előfizetés, sem hardver nem volt a gépben, de akkor meg nem tudom mi a fenének van a GPRS, EDGE és mehetnék még tovább is felsorolásban, azokat mire találták ki, ha elég lenne a GSM rendszer? Én azt gondolom továbbra is, NET forgalom átvitelére nem a GSM rendszer szolgál alapvetően és az "igazi" mobilnetre, amire hivatkozol nem a GSM rendszert használják.

2011. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!