Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek ha külföldön...

Szerintetek ha külföldön veszek egy telefont, hazajövök és nem fizetem utána az előfizetési díjat azt be tudják - e hajtani rajtam? Úgy, hogy nincs ottani bejelentett lakhelyem.

Figyelt kérdés
Egyesek szerint csak akkor, ha újra kimegyek és dolgozok, akkor viszont azonnal levonják a számlámról a tartozást, de ha nem megyek egy darabig nem tudnak mit kezdeni vele.
2011. szept. 15. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Úgy venni sem tudsz ott előfizetésre, ha nincs ott bejelentett lakcímed. Azért nem ennyire hülyék
2011. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Előfizetéssel csak úgy tudsz venni ha van bejelentett lakcímed kint.Nem adják azért csak úgy el az előfizetéses telefonokat itt kint sem..(ha jól emlékszem kellett valami igazolványfélét bemutatni amikor vettem a telefont,és én az útlevelemet adtam.
2011. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Még Mo-n is 30 napon túli tartozásnál kikapcsolják a szolgáltatást. Akkor meg minek?
2011. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Állítólag az adóhivatalhoz kell időpontot kérni, meg bankkártya kell és igen, útlevél is. Kb 1 hét ott tartózkodással ezek elvannak intézve. Megadok egy ottani címet akkor nem tud mit kezdeni? az, h letiltják nem érdekel. Ne kérdezzétek, h miért. Csak az érdekel, h behajtható e rajtam.Azt is tudom, h Mo.n nem ilyen egyszerű
2011. szept. 15. 11:00
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
a lakcímkártyát hogy mutatod be?
2011. szept. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
"a lakcímkártyát hogy mutatod be?" ez jogos...akkor úgy tűnik vásárláskor, így is úgy is megtudják az itthoni címem...Hollandia egyébként ez a "külföld" és állítólag voltak már kint így, csak nem tudom mi lett velük...mert azt nem akarom, h veszek ott egy telót, minden szép és jó hazajövök, aztán pár hónap múlva kapok egy több száz eurós csekket... azért érdeklődtem itt is, mert van aki szerint nem tudják behajtani. Azért köszi az eddigi válaszokat
2011. szept. 15. 11:25
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
A haverom is eljátszotta el ezt. Hazament innen (Kanadából, itt vett telefont), 6 hónap múlva Magyarországon leszívták az otp számláját bírósági végzéssel.
2011. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Én is Hollandiában vettem előfizetéses telefont 2 éve amikor kint dolgoztam 8 hónapot.

Amikor hazajöttem,nem fizettem tovább,pedig 2 év hűséget írtam alá. Nos pár hónapja kaptam egy bírósági végzést hogy havonta 39.000 forintot vonnak le,mert tartozom a kinti vodafonnak..Megtaláltak,és most csendben fizetek..

Szóval nem éri meg,mert kérik az útleveledet,és onnantól kezdve nincs lehetőséged lelépni.

2011. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat!!!!
2011. szept. 15. 13:42
 10/12 bp1985 ***** válasza:
70%
Független telefonnl nem tudnak mit behajtani, de előfizetésesnél behajtják. Szóval ilyet ne játssz, hogy kint megveszed, és hazahozod. Amúgy is függetleníteni kéne, hogy itthon tudd használni.
2011. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!