Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért lett a "proli" körökben...

Miért lett a "proli" körökben státusszimbólum a mobiltelefon?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és igencsak abban a korban ahol ez számítana. Nálunk mégsem számít. Lehet azért, mert a Kisképzőbe járok és itt nincsenek ilyen csicskaságok, de úgy vettem észre más körökben ez olyan mint egy tükör a személyiségéről. Mint a lányoknál a cipő. Szánalom, de miért alakult ki?
2009. ápr. 23. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
nem tudom, én egyetemre járok, és nálunk már nem divat a mobil. pedig műszaki egyetem, tehát ha valahol akkor itt számít a technika!
2009. ápr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

ugyanúgy, ahogy a kocsinál is érvényes. Csak míg ott az A8 meg a Ferrari a nyerő, a csúcstelefonokat kb ezredennyiért is meg lehet venni: erre még egy prolinak is van pénze, ha nagyon akarja.

Józan ember sz*rik bele, és megveszi az 1-2 évvel ezelőtti csúcsmodellt. Ugyanolyan jó, viszont nem kap idegösszeroppanást, ha vízbe esik/ellopják.

2009. ápr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
értelmiségi körökben ált. nem divat. De hogy a "proli" körökben, vagy alsó középosztálybelieknél miért. Az jó kérdés. Számomra ott kimerül, hogy csak telefonálásra sms küldésre, és a szervező használatára korlátozódik az igénybevétel. És a legtöbbeknél detto.
2009. ápr. 23. 23:22
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez is csak a médiának tudhato be, akik mindig vásárlásra serkentik az ebert, Legyen meg a legujabb cuccod.
2009. ápr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

én nem gondolom, hogy státusszmbólum lenne, ma már egy 10 éves gyereknél is természetes módon itt van a 100 ezres mobil, én nem hiszem h ma már ez egyáltalán téma ...

Pedig hát nekem se szolgál másra mint telefonálásra, én kifejezetten olyat kerestem, amiben se kamera se semmi, ilyen hülyeségekre nekem nem kell, de hát aki akarja, felőlem vegye, de nem hiszem hogy ezzel bármivel is többnek tűnne ill. hogy más többnek látná.

Na az Audi A8-as már inkább .... -D

2009. ápr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ezt csak a tudatlan réteg problémája. Akinek van egy kis sütnivalója, az nem azt nézi hogy csilivili telefonja legyen. Azt hiszem ezt nevezhetjük magyar netegségnek. A japánok után nálunk van a legtöbb mobil. A minimálbér mellett jó párosítás.


Én ahogy visszaemlékszem voltak ilyen korszakok a teljesség igénye nélkül sorolva:

- versenybicikli

- pillangókés

- kvarcjáték

- tvjáték

- zenélős kvarcóra

- kétkazettás másolós magnó

- másolós deck + erősítő

- commodore 64

- videó

- walkman

- discman

- dvd

- mp3

- kamerás mobil :)


Most ezt a korszakot éljük, de lassan begyűrűznek a mini netbookok is ...

2009. ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Remélem a következő divat nem a félszem lesz.
2009. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol vagy már drága ember? Tudod mikor volt divat a mobil? kb 10 éve. Lassan 20 éve elérhető mindenki számára... Ezzel már nem kompenzál senki. Autóból is megyünk kifelé, mert most rájöttek sokan, hogy sokat akar a szarka, de nem bírja el a csekkek súlyát a pöttöm kis farka... (talán egy afrikai fecske...:)
2009. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
énis kisképzős vok xD
2009. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
20-25 éve a farmernadrágtól és a nyugatról csempészett bakelit lemeztől voltál valaki, 15-20 éve amikor mindenki ladával járt és neked Mercedesed volt, manapság a telefontól,laptoptól stb. De ez is elmúlik majd.
2011. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!