Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Motola Defy (+) vs Xperia...

Motola Defy (+) vs Xperia Mini vs Samsung Wave. Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Defy:

Előny:Szép nagy kijelző, strapabíró

Hátrány:Kicsit gyenge hardver


Defy+:

Előny:Android 2.3, 1Ghz proci, jobb teljesítmény

Hátrányy:Magas ár


Xperia Mini:

Előny:Jó ár/érték arány, erős vas

Hátrány:Számomra kicsi kijelző, és kicsit vastag


Samsung Wave:

Előny:Gyors, esztétikus

Hátrány:BADA


Ezek így számomra a fontosabbak, ti melyiket választanátok ? Tudom, h kapásból 5-n Xperia Mini-t, de nem tudom, számomra az kicsi, és vastag. A Defy+ jó lenne, csak sajnos elég magas az ára, pár hónap múlva szeretnék venni 1et, addig talán lemenne kicsit. A Samsung se rossz, de BADA-ra sajnos még elég kevés használható alkalmazás van. :(


2011. okt. 12. 17:48
1 2
 11/18 anonim válasza:

Sima Defy-re tényleg készül a 2.3? Ezt még nem hallottam, persze attól még lehet, de akkor aztán valóban sok értelme volt a +-nak. :D Mondjuk, ha a bütykölést is nézzük, akkor a legtöbb telefon tulajdonságai eléggé megváltoznak, igazából itt az a kérdés, hogy te hogy állsz hozzá ehhez, mert onnantól eléggé kinyílnak a lehetőségek, viszont azért kockázatok is vannak (garanciavesztés vagy a telefon letéglázása).

A Badáról nem sokat tudok, de az biztos, hogy nem egy elterjedt rendszer, és nem tudom, hogy áll a kompatibilitással, ami azért fontos, hiszen az ismerőseid nagyrésze valószínűleg Androidos (esetleg iOS-es) telefont használ, és ha közösen használnál alkalmazásokat velük kommunikáció vagy egyéb téren, akkor akadhatnak gondok, így én azt, mint ismeretlent semmiképpen nem javasolnám.

A felsoroltak közül ár/érték arányban valóban a Mini a legjobb, ahogy hallottam az is húzható amúgy, ha kevés lenne az 1GHz, és kamerában veri a Defy-t, mert HD videót is képes készíteni. (Az is egy kérdés, hogy ez mennyire fontos neked)

A kijelző méret szubjektív dolog, nekem volt már 3"-os kijelzős telefonom, és teljesen kényelmesen lehet használni, persze ez függhet a kéz méretétől is. Nem tudom volt-e már a kezedben és használtad-e, de érdemes kipróbálni mindenképpen.

Igazából mint minden telefonvásárlós kérdésben, itt is bejön, hogy mire is használod elsősorban a telefont, mert ha mondjuk fotózás, videózás fontos, akkor Mini, ha gyakran felejted a gatyád zsebében, és mosod ki véletlenül, akkor Defy, ha meg merész vagy, akkor Wave ;)

2011. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Akkor én benne vagyok a kapásból 5-ben. :) Én a minit venném, abban is 1Gigás a proci meg a samsungban is, és ugye a HD felvétel meggyőző folyamatos fókusszal. Valamint a mini már 2.3-as androiddal jön, a defyre meg ki tudja jön-e.

Bár persze a motorola az ideálisabb, ha sokat túlélőtúrázol, vagy a medencében is szeretnél telefonálni. :D

Nem tudom suliba jársz-e, mert ha igen, akkor ne becsüld le a kis kijelzőt, egy 3 colos kijelzőről sokkal de sokkal könnyebb puskázni, mint egy nagyobbról, ráadásul a kis telefonokba nem gondolnak annyi tudást a tanárok, mint a féltégla méretűekbe. ;)

Viccet félretéve: csatlakozom az előttem szólóhoz, attól függ mire szeretnéd használni a telefont, és úgy válassz.

2011. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Elvileg, a nem legális 2.3-as Android verzióval már lehet 720p-ben felvenni a Defy-vel. Bár nemtudom, nem próbáltam még, eddig csak egy sima 2.1-es volt egy ideig a kezemben, az elég meggyőző volt.


Főleg Wifi, és Játékra használnám. A kamera nem olyan nagy dolog, sajnos én nem igazán tudom megkülönböztetni a rossz minőséget a jótól... Jó, például a 320p-s és 1020p-s videót megbírom különböztetni, de véleményem szerint, a jelenlegi Samsung Monte-m nem csinál rossz képeket,ahhoz képest, h se autofokusz, de vaku.


A puskázás pedig nem számít, igen suliba járok, de nem szoktam puskázni.


Szóval, mondhatni szórakozásra, netezésre, játékra, és filmnézésre szeretném használni. Főleg a filmnézés a szenvedélyem. :) Merész vagyok, de egyenlőre a BADA-t nem merem bevállalni.


[link]


Bár, szerintem lassan, az android elfog tűnni, mindegyik cég kihozza a saját op rendszerét, és így lesz 1-2, amit sokan használnak, a többi csődbe fog menni, v felvásárolják... de ez csak az én véleményem.

2011. okt. 13. 17:38
 14/18 anonim ***** válasza:
No a filmezésre és szórakoztatásra a BADA a legjobb:-)
2011. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jelenlegi CM7-tel (Mai nightly, 2.3.7) NEM lehet 720p-s videófelvételeket készíteni. Olyat lehet, hogy 854*480
2011. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tudnál írni egy keveset róla ? mármint, hogy milyen a CM7-el, kerestem, de úgy igazán nem találtam róla "leírást"... Priviben is jó.
2011. okt. 14. 15:44
 17/18 anonim ***** válasza:
A Defy-re azt írni, hogy hardveresen gyenge, elég nagy balgaság. A simában egyébként jobb proci van mint a +osban (meg lehet nézni a Texas instruments honlapján, a simába 1200MHz-es van). Szerelési minőségben még a Motorola a legjobb a felsoroltak közül. Az android nem fog eltűnni. Pont, hogy előtte volt nagy divat minden gyártónak minden készülékére egyedi szoftvert írni. Aztán rájöttek a gyártók, hogy mennyivel jobban járnak egy uniformizált oprendszerrel. Nem kell minden készülékre külön megírni, csak az alapot kicsit ráigazítani. A programok is sokkal kompatibilisebbek a készülékekkel és egymással. A mostani trendek szerint eltűnnek az egyedi oprendszerek és a nagy óriások (android, ios, winmobil...) fognak versengeni egymással.
2011. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van... jobb lenne. És tudom, hogy kicsit elírtam. :S De kérdés szerkesztő nincsen, mondjuk lehet nem lenne rossz ötlet! :)
2011. okt. 16. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!