Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha telefonálok az iphone-omon...

Ha telefonálok az iphone-omon a VIBER vagy SKYPE programokkal 3g módban akkor azt külön számlázza VOIP hívásként a vodafone vagy adatforgalomnak veszi és belefér az előfizetett 2 gb/hó csomagomba?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
adatforgalomnak veszi, és belefér
2011. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hiába törlitek ki ,akkor sem itt lenne a helye a kérdésednek;)
2011. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a problémád.

Egyrészt senki nem törölt ki semmit másrészt egy mobiltelefonos kérdésnek hol lenne máshol a helye mint a mobiltelefonok kategóriában?

2011. okt. 24. 09:17
 4/4 anonim válasza:

Én már nagyon régóta VoIP-fonálok, és nagyon jó!


Ha olyan helyen élsz, ahol van 3G internet (már minden városban!), akkor minden okés.

Az adatforgalom általában 300 kbyte és 900 kbyte per perc között alakul (kodek függő). Nekem a Skype 300 kbyte-ot használt percenként és kiváló a hangminősége! Ebben benne van a hang mindkét iránya, illetve ez a bejövő és a kimenő össz adatforgalom, amit a VoIP felhasznál percenként. :)


Egy kis számolás...

Ha azt vesszük, hogy a 2 GByte = 2097152 kByte-tal, és a Skype 300 kByte-ot forgalmaz el percenként, akkor az annyit jelent, hogy a 2 GByte adatforgalmi korláton belül 6990 percet tudsz beszélgetni Skype-on havonta. Ez napi lebontásban (30 nap/hó-val számolva) 233 perc/nap, vagyis napi 3.8 órát kell dumcsiznod, hogy teljesen elhasználd a 2 Gigádat. :) De ennyit úgysem fogsz! :)


De ha nem akarsz annyit fizetni, mint amennyibe a 2 Giga kerül, és csak Skype-olásra (beszélgetésre) vagy böngészésre használod, akkor javasolnám, hogy gyere a Pannonhoz és 1990-ért rendeld meg az 500 Megás csomagot, ami ugyebár jóval kevesebb, mint a te 2 Gigásod, viszont az 500 Megás keret lefogyása után miután belassították a sebességedet (mert ugyebár ennél a csomagnál nem számláznak túl!), még utána is elég nagy a sávszélesség a beszélgetéshez és a böngészéshez! :)


Momentán nekem már az első napon elfogy mindig az 500 megám, mégis zökkenőmentesen tudok Skype-on beszélgetni még a 28. napon is (a buszon csücsülve) :)


Tehát a konklúzió: ha csak Skype-olásra használod a telcsidet, olyan csomagot válassz, ami a legolcsóbb, de nem számláznak túl! :)

2012. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!