Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ellopták a nokia n900-amat,...

Ellopták a nokia n900-amat, honnan tudom meg az imei számát? (a doboza megvan)

Figyelt kérdés
(nem tudom bemérettetni vagy valami? gps vagy imei szám szerint?)
2011. okt. 30. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
elvileg a dobozán rajta kell legyen az imei szám, vagy a papírjai közt valamelyiken. Nekem a dobozon is rajta van. Amúgy ha ez megban, hívd a szolgáltatót, ők esetleg bemérik vagy le tudják tíltani. Ha nincs imei talán tudnak valahogy segíteni...
2011. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg az Imei szám akkor csak a szolgáltató jóindulatára vagy utalva. Az IMEI akkor kerül használatba egy halózaton amikor pl bekapcsolod a telefonod. Ha tehát adsz nekik egy olyan időpontot amikor még nálad volt a telefon és megmondod a számod akkor elvileg ( és gyakorlatilag is) megtalálható a készülék imei száma. ( Ezzel a módszerrel azt is meg lehet tudni, hogy jelenleg ki használja ) Egyébként emlékeim szerint a kormányzati szervek felé ( pl rendőrség ) 3 évig van kötelezettségük a szolgáltatóknak - vagyis adott telefon jelzés forgalmát 3 évig "őrzik". Mint mondottam volt ez a szolgálatót jóindulatán múlik, nem tudom, hogy előfizetők felé megteszik e ezt a gesztust.
2011. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bp1985 ***** válasza:
Kicsit forgatni kéne a dobozt, és megtalálnád rajta. Az összes telefonnak rajta van a dobozán.
2011. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!