Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet vírusos az Android...

Lehet vírusos az Android telefonom?

Figyelt kérdés
Samsung Galaxy 3-ról van szó és Android 2.2-es. Akadozik a telefon ,tehát sokszor ha menuben vagyok akkor az egész akadozik és a játékoknál is ugyanígy. Régen nem volt vele ilyen gond ,mi lehet a baj? És meglehet csinálni?
2011. nov. 1. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Telepítsd újra, természetes, hogy idővel belassul a telefon.
2011. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az androidnál kimerül annyiba a vírus, hogy a különböző alkalmazások a háttérben elküldik a készítőjének a felhasználói adatokat. De ezek is elég ritkák és ilyen lassulást nem okoz. A lassulásról inkább a memóriába ragadt programok tehetnek. Az android ugyan magától bezárja a már feleslegesen futó dolgokat csak azért, hogy helyet szabadítson fel a programok futtatásához, de előfordul még így is, hogy 1-2 program nem hajlandó leállni. Ez kevesebb ramot eredményez és lassulni fog a rendszer. Task killerrel be lehet zárni őket, csak ésszel kell használni. Vagy egy sima újraindítás is megteszi egy rövid időre. Ha ez se oldja meg a problémát akkor factory reset vagy szoftver frissítés.
2011. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hogyan kell frissíteni vagy újratelepíteni?

Bocsika csak nem értek ezekhez ,amúgy koszike az eddig érkezett válaszokat

2011. nov. 1. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Ha a telefon nem root-olt akkor nincs rajta vírus. Ha root-olt akkor elméletileg lehetséges de szinte biztos, hogy nem ez a probléma.

2. Task killer-t ne használj. Az Android máshogy működik mint a windows, az Androidnál az a jó ha tele van a memória ugyanis az összes programot amit elindítottál és befér a memóriába bent tartja alvó állapotban, így ha legközelebb elindítod, akkor nem kell várni a betöltésre. Ugyanakkor ha memória kell, akkor kitisztítja őket, nem foglalnak helyet. Így ha erőszakkal kitakarítod nem lesz gyorsabb az aktuálisan futtatott programod.


3. A Galaxy 3 egy katasztrófa ilyen szempontból. Nekem is ilyen van, de amint tehetem már el is adom. Ami segíthet:


- viccesen hangzik, de ha túl sok SMS van a telefonba, akkor attól lelassulhat, törölgess

- ha újra húzod a rendszert, akkor egy ideig megint gyors lesz

- tegyél fel custom rom-ot, pl. ezt: [link]

- ha custom rom-ot teszel fel, ott van OC verzió amivel túlhúzhatod a telefon prociját, jelentősen tudod gyorsítani azon az áron, hogy gyorsabban fogy az akksi


Kb. ennyi.


Én egyébként havonta pakolgatom rá a romokat, de így is egy rakás sz@r. NAGYON nem vagyok vele megelégedve.

2011. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom.Hát én megvoltam vele elégedve ,de mára ez megváltozott.Én is el akarom adni ,mert ezen kívul van egy HTC-m
2011. nov. 1. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Simán lehet vírusos, az android már csak ilyen igénytelen..
2011. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!