Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy új telefont és azt...

Vettem egy új telefont és azt mondták h teljesen lekell meríteni és csak azután lehet először feltölteni, de azt is mondták h a töltés legyen 13-15 óra nem sok az egy kicsit? Nem sztném ha már rossz lenne az akkuja.

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lithium akkunál egyik se kell, csak a régebbi NiMh akkuknál kell kisütés és hosszú töltés.
2011. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akk az új telefonoknál már ez a lithium akkuk vannak? és biztos h nem kell már hoszzú töltés??? de akk mért mondta volna az eladó? csak ért hozzá
2011. nov. 5. 11:59
 3/11 The Nobody válasza:
Nekem is azt mondták és most is tök jól működik a telefonom , de nekem azt mondták, hogy csak az 1. töltésnél kell ilyen hosszú ideig.
2011. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Adig töltsd, amíg nem írja ki, hogy kész (már ha olyan a telefon), mert utána úgysem tölti tovább, ekapcsolja az áramot az akkuról, mert másként kigyulladna...
2011. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell formázni az akksit, feltöltöd és használod.
2011. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyilván csak az első töltésnél :), hát nemtom sztem ez elég gyorsan feltöltene de igazatok lehet abban h ha feltöltött ugyse tölt tovább :D
2011. nov. 5. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
És abban is igazunk van, hogy ha lemeríted az csak árt a li-ion akksinak.
2011. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És abban is igazunk van, hogy az ilyen hülye eladókat, akik ilyeneket mondanak azokat sürgősen ki kéne rúgni, mivel nem értenek hozzá és még téged akarnak meggyőzni a saját hülyeségükről.
2011. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Adig töltsd, amíg nem írja ki, hogy kész (már ha olyan a telefon), mert utána úgysem tölti tovább, ekapcsolja az áramot az akkuról, mert másként kigyulladna...


Ez a legnagyobb vicc amit eddig hallotam! :)

Egyik akksi sem gyullad ki mert feltöltve üresjáratba megy át a töltő áramgörbéje.

Egyébként ma már szinte csak litium akksi van a mobilokba amit nem kell sőt tilos teljesen lemeríteni több órás töltés pedig nem is lehetséges mert a töltőelektronika kikapcsolja a töltést 95%-os szinten.

2011. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a használati útmutatóban leírták, hogy ha teljesen lemerítem akkor az akku élettartama csökken...

Addig töltöd amíg ki nem írja, hogy feltöltött, felesleges fent hagyni tovább, nem árt de nem is használ, hiszen ha feltöltött akkor lekapcsolja a töltést. És akkor teszed fel tölteni amikor akarod, ha félig van az akku vagy akár 30%-on, de sose várd meg, hogy teljesen lemerüljön.

2011. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!