Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vélemények a Sony Ericsson...

Vélemények a Sony Ericsson Xperia X8-ról?

Figyelt kérdés

Ilyen telefont szeretnék (ennél drágábbra nem igazán telik). Utánaolvastam:

Processzor: 600 mHz Qualcomm MSM722

RAM: 256 RAM

ROM: 256 ROM

Operációs rendszer: Android 1.6


Nem értek az okostelefonokhoz. Nem gyenge ez? Nem nyüstölném túl a telefont. Neteznék rajta, de csak WiFi-nél, néha játszanék.

Akiknek ilyen van: Jó telefon, tetszik? Megfelel? Nagyon elmarad a többitől?


2011. nov. 12. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mihez képest gyenge? Mert a drágább telefonokhoz képest tényleg gyenge. De a hasonló árú, új androidos telefonok között nem számít annak. Inkább ugyanolyannak.

Meg nem tudom hol nézted ezeket az adatokat, de már nem 1.6-os android van rajta hanem 2.1.

2011. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából megéri a pénzét, csupán a kis kijelző és a kamerája lehet zavaró. Már 2.1-es rendszerrel kapod. Mellesleg nagyon csini élőben a kis dög =)
2011. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

T-Mobilnál néztem, és ott azt írták, hogy 1.6. De amúgy is frissíteném 2.1-re, mivel elérhető. Azt is akartam írni, hogy biztosan frissíteném.

A többi adatot a Sony Ericsson hivatalos oldaláról, meg egy-két telefonguru oldalról lestem.

Azt hogy gyenge, meg úgy értem, hogy 600 mHz-s proci van benne, a memóriát meg nem tudom, hogy mennyi az igazán ideális. Nem vagyok otthon az ilyen okostelefonok világában.

2011. nov. 13. 10:58
 4/15 anonim ***** válasza:

Azt hogy gyenge, meg úgy értem, hogy 600 mHz-s proci van benne


Igen, azt én is értem, hogy te hogy érted, de valamihez hasonlítani kell. A hasonló árú androidosokhoz képest nem számít gyengének (pl. galaxy mini), a drágábbakhoz képest meg nagyon is gyengének számít (pl. Defy).

2011. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A 600 Mhz-es proci eldöcög, ha nem fontos a flash. Jó aláépített, opimalizált rendszerrel a 600-as proci is lehet piszkosul gyors. A RAM/ROM nem a legtöbb, az 512/512 lenne az igazi, de a Sony egész jól megalkotta ez a kis kütyüt, a 2.1-es rendszerrel szépen megy. Max. a játékok fognak rajta fagyni a kisebb memóriával, minden másnak rendbe kéne lennie. Egyébként már 1.6-os Androiddal nem lehet kapni, szerintem elírás lehet. Illetve ez lenne a logikus...
2011. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az lehet. Akkor most már mindent értek. Nekem nem fontos, hogy olyan gyors legyen, mint mondjuk egy iPhone, vagy egy csúcskategóriás Galaxy vagy Xperia, csak új telefon kéne, és ha már kell, akkor legyen androidos. És árban is tetszik. Köszönöm a válaszokat, azt hiszem ez pont megfelel nekem :)
2011. nov. 13. 12:49
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha a kamera nem fontos, akkor jó. Azt leszámítva jó kis telefon, de a kamerája sajnos használhatatlan.
2011. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

No hát megvettük.

Összegzem mik a tapasztalatok, azok számára, akik esetleg rajtam kívül érdeklődve nézik ezt a témát.

Összességében egy jó telefon, nagyon jó díjcsomagba vettük, így még olcsó is, internettel együtt.

A két legnagyobb gond vele:

1: Kicsi a kijelző, ami miatt a virtuális billentyűzeten igen könnyű félreütni...Az első napban! Ma van meg második napja, és ma 20-ból 1-szer ütöttem mellé nagyjából.

2: Nincs multitouch, tehát nem lehet példul széthúzással nagyítani. Ez képeknél nem gond, egy kézzel is elvégezhetjük ugyanezt. A weblapokon ugyanúgy tudunk nagyítani, csak az egyszerű, + és - "gombokkal". Valami kis módosítgatással (rendszerbabrálással) ez teljesen megszüntethető, és már tudja is a kétujjas nagyítást.


Néha a telefon belassul, de ez nem számottevő, pár másodperc, és újra a régi. Egy-két játék szaggat, de ha nem arra kell, hogy játssz, szerintem töklétes választás.


Engem meggyőzött, tetszik.


Ui: Valóban Android 2.1 operációs rendszer van rajta.

2011. nov. 14. 16:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Na az azért furcsa, hogy a 2.1-el nincs multitouch. Érdekes...
2011. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mert kicsi hozzá a kijelző, és ez igaz is. Egy kicsit húznál, és kinagyítaná a fél weblapot.
2011. nov. 15. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!