Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet egy androidos telefonra...

Lehet egy androidos telefonra IOS-t tenni? (defy cm7 2.3.5 1.2 ghz) Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges.
2011. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

biztos? mert ugy gondolkoztam, hogy ugye számítógépnél i lehet különféle oprendszereket rárakni (windows, linux, stb...)

és az okostelefonok is ilyen alapon vannak és a felépítés is közel azonos.

és ha egy új andtoidod raksz a telefonodra ()

2011. dec. 11. 22:19
 3/6 A kérdező kommentje:
bocsánat félrenyomtam... és ha egy új androidot raksz a telefonodra (az én esetemben egy motorola defy gyári 2.2 es romját kicseréltem egy cm7 2.3.5 ös romra) az lenyegeben olyan mindtha egy másik, új oprendszert raknék rá.
2011. dec. 11. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Az elgondolásod logikus, de sajnos nem helyes. Elmondom miért. Az IOS szervesen ráépül a iPhone hardwerre, hozzáfejlesztették. Egyébként pl egy Samsung S2re készült főzött ROMot sem tudsz rárakni mondjuk egy MiniPro-ra mert a ROM pontosan arra a hardwerre épül amire szánták - hiába androidos mindkettő. ( A példa sántít picit mert az alap kernel általánosnak mondható).

Sőt a számítógépeknél sem teljesen igaz amit állítol. A Windowsnál ugyan nincs megkülönböztetés a népszerű Intel és AMD platformok között, de ha megnézel egy Linux disztribúciót ott már találhatsz különbséget ( Tehát ugyanazt az oprendszert architektúránként megkülönböztetik ) Még látványosabb az elválasztás Solaris esetén, mert ott külön van sparc, Intel, stb alapokra fejlesztett op. rendszer.

Tudomásom szerint az iOSt az Alma készülékein túl semmi másra nem fejlesztették ezért nem is lehetséges a migráció.

2011. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tényleg igazad van erre nem is gondoltam. aköszönöm most már értem.
2011. dec. 12. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, az Apple ilyen szinten egyedülálló. Amíg te a PC-den váltogatod a rendszereket, mondjuk egy pillanatban egy Ubuntu van fent, a másikban meg egy W7, addig ez telefonoknál nem így van. Ráadásul nem tudsz PCre felrakni Macintosh-t. (Nem a Hackintoshról beszélek, az egy nagyon halvány árnya csak az igazi OSXnek)
2011. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!