Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 10kB adatforgalom az mit...

Hanariko kérdése:

10kB adatforgalom az mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
elvileg lett most netstart előfizetésem, és azt írták az smsben hogy 13 ft / 10 kB adadforgalom. Ez most mit jelent? Honnan tudom mikor tartok 10 kB-nál? Csak hogy ne az legyen hogy nagy vígan facebookozok vagy bármi és leszívja a kártyám.
2011. dec. 13. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A 0.facebook ingyenes. Ha nem lenne ingyenes, akkor pl a kezdőlapjáért 50 forintot számláznának, mert az 38 kB.
2011. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz kéne egy adatforgalom számláló. De 10kB az semmi. Pár másodperc alatt le lehet forgalmazni ezt a kevéske mennyiséget. Facebook meg még többet. Elég gyorsan fel lehet halmozni pár MB-nyi adatforgalmat. Mondanom se kell, jó drágán jönnél ki belőle.

Persze a facebook zero használatáért nem kell adatforgalmi díjat fizetni.

2011. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát igen én is meglepődtem, mert általában asszem 50 MEGAbájt szokott lenni, ami után lassítják a cuccot, de így kaptam az sms-t.
2011. dec. 13. 15:02
 4/7 A kérdező kommentje:
egyébként így hogy elvileg automatikusan van netstartom így is azt írja ki ha fel akarok lépni a böngészőre h kommunikációs hiba, forduljon az üzemeltetőhöz. Mi a szerencsétlenkedést kéne még beállítani hogy tudjak netezni? Mert eddig azt mondták, az a gond h nincs netelőfizetésem... az internetprofil az akkor egy külön dolog amit csak üzletben tudnak megcsinálni?
2011. dec. 13. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Netbeállítás. Azt meg le lehet kérni az ügyfélszolgálattól is. Ha meg sehogy se megy akkor kell bevinni az üzletbe. Bár sokszor ott is annyira analfabéták ülnek, hogy azok se tudják megcsinálni.


Ez a lassítós dolog, meg csak net előfizetéseknél van és ott se 50MB után hanem a csomagban foglalt mennyiség után (az meg lehet 100MB, 500MB vagy épp csak 30MB). Itt mivel nincs korlát ilyen nincs. Annyit fizetsz amennyi netet használsz csak épp rohadt drágán.

2011. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
aha értem, hát igen rohadt drágán. Amúgy nem is értem ez most milyen alapon jött nekem, ügyfélszolgálat a feladó, de ezt csak így küldözgetik? És ha igen miért nyamvatt 10 kB-tal? azzal mit kezdjek? Amúgy meg ez a lekérés... próbáltam már és odáig el is jutottam gombok nyomogatásával a menükben hogy internet beállítés 0.facebook de utána csak elmondták az adatokat, h ingyenes meg így meg úgy és semmit nem tudtam állítani vagy kérni hogy állítsák be.. nem ééééértem.
2011. dec. 13. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nem is értem ez most milyen alapon jött nekem, ügyfélszolgálat a feladó, de ezt csak így küldözgetik?


Igen. Akinek eddig is ez volt az is megkapta, akinek meg nem volt még ez se aktív annak meg most aktiválták.


És ha igen miért nyamvatt 10 kB-tal? azzal mit kezdjek?


10kB-tal nem lehet mit kezdeni. De ebben a csomagban nem is ezen van a hangsúly hanem azon, hogy minden 10kB után 13Ft-ot fizetsz. 20kB 26Ft, 30kB 39Ft... 100kB 130Ft... 1000kB 1300Ft ...

Ez a csomag lehúzásra megy. Persze aki nem akar netezni, csak a facebook zero-t használni annak minimum kell egy ilyen csomag.


próbáltam már és odáig el is jutottam gombok nyomogatásával a menükben hogy internet beállítés 0.facebook de utána csak elmondták az adatokat, h ingyenes meg így meg úgy és semmit nem tudtam állítani vagy kérni hogy állítsák be.. nem ééééértem.


Az ügyintézővel beszélj, ne az automatával. Meg asszem a T-mobil oldalán is fent vannak a beállítások.

2011. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!