Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Nokia miért a Symbian-t meg...

A Nokia miért a Symbian-t meg a Windows Phone-t erőlteti a MeeGo helyett?

Figyelt kérdés

Media Markt-ban kipróbáltam az N9. Valami hihetetlenül jó teló. Gyors, stabil, ráadásul nagyon szép telefon!

Utána kipróbáltam egy 701-et... Hát majdnem elsírtam magam! :) Borzalmas! Lassú mint a tetű (annak ellenére, hogy mind2-ben 1GHz-s a CPU)!

Windows Phone telójuk igaz hogy még nincs, de próbálgattam Windowsos Samsungokat és LG-ket, de nekem nem nagyon tetszik a rendszer. Gyorsnak gyors, de elég fapados a kinézete, ráadásul mindegyik WP teló szinte ugyanúgy néz ki. Nincs bennük semmi egyedi...


2011. dec. 13. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szép az N9, és tényleg azt mondják, hogy stabil.


Viszont egy dolgot nem értek. A Nokia-nak nagyon kellett egy jó okostelefont piacra dobnia ahhoz, hogy talpon tudjon maradni. Most, hogy sikerült egy stabil, szép telót alkotni, kiteszik 190.000 Ft-ért..... :SSS

190.000-ért a HTC csúcs készülékeit is megkapod, és hát.... szép-szép az N9, de a HTC-t nem veri, se teljesítményben, sem szépségben.


Szóval úgy tesz a Nokia, mintha tele lenne jobbnál jobb alternatívákkal, és megtehetné, hogy kiszolgálja a gazdagabb réteget. Sajna nem teheti meg. Elsődleges feladata most konkurenciaként fellépni a középkategóriás (50-100K) Androidos telók ellen. Ha ezt nem lépi meg, akkor lehúzhatja a redőnyt 1 éven belül.


Egyetértek egyébként, a Symbian-t nem kéne tovább erőltetni.

A WP7-ben még látok fantáziát, arra viszont a mostaninál több időt kéne szánni.

2011. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A MeeGo egyfajta sandbox, vagyis homokozó projektje a Nokiának, ez azt jelenti, hogy belerakják a legújabb fejlesztéseket, amiket így ki lehet tesztelni alaposan és ezekből tapasztalatokat gyűjteni.

A hasznosnak ítélt tesztelt és továbbfejlesztett funkciókat meg átültetik a következő Symbian és a Windows Phone kiadásokba a jövőben.

2011. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Symbiant már nemnagyon erőltetik, már nem készülnek Symbianos telók. Annyiban igazad van, hogy erre nem most kellett volna rájönni. Még pár frissítés s^3-ra és kész.


A nép eszi a WP telókat, talán bejön nekik a kezelőfelület. Ha ebbe beszáll egy Nokia szintű gyártó akkor előbb utóbb az egyetlen említésreméltó probléma is megoldódik, a Marketplacen lévő alkalmazáshiány. Hosszú távon mindenképpen jó ötlet lehet.


A MeeGoonak egyébként semmi értelme, egyszerűen nem nyújt semmilyen pluszt, amiért azt kéne választani, és nem egy androidot. Az, hogy szép és stabil édeskevés. Másrészt a Nokia szerintem kevés egy saját oprendszer felfuttatásához, bár ezen lehetne vitatkozni...


Amúgy az N9 anyaghasználatát/összeszerelését tekintve szerintem a legjobb teló az ájfon mellett, de igazából mégegyszer mondom, a hardver és a szoftver szépsége kevés egy 190 ezres telfontól. Akkor már inkább szifon, mondom droidosként

2011. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!