Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SOS! Pálinkában ázott Xperia...

SOS! Pálinkában ázott Xperia X8 telefonommal mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap este, barátokkal iszogattunk, hoztak jóféle házipálinkát, és mivel nekem van nagy táskám, így én raktam el. Igen ám, de valaki nem csavarta rá a kupakot, és kb. 1 dl kifolyt. Mindenem tiszta pálinka.... a telefonom is. Mikor észrevettem, a kijelző már el volt színeződve. Azonnal kikapcs, hazaérvén szétszed, akksi, SIM kártya, memóriakártya is tiszta pálinka. Fűtőtest biztonságos közelségében szárítgattam reggelig, bekapcsoltam, minden rendben vele, de az egyik gomb nehézkesen működik, és a kijelző egésze besötétedett. Lehet látni mindent, lehet használni is, semmi baj vele, csak hogy sötét. És ha bizonyos szögből nézek rá, lehet látni cseppfoltokat is.

Most pedig épp lemerülőben, egyáltalán feltehetem én töltőre? Nem gyullad ki? :)

Mit tehetnék most. Gondolom a szolgáltatóm szervizébe el kell vinnem. De az csak 27-én lesz először. Garanciás a telefon, de ezt szerintem nem fogják garanciában megcsinálni. Milyen árban lenne egyáltalán? :(

Ötletek?

Szeretem ezt a telefont :(


2011. dec. 24. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát egy tuti,olyan már soha nem lesz ez a telefon,mint volt a "baleset" előtt.

Töltőre én se merném tenni,mert a pálinka ugye magas alkoholtartalmú ital,az áram meg ugye elektromosság,és szerintem az alkohol,ami beleszivárgott,rövid időn belül begyújtaná,és hát a mobil még ha tönkre is ment,de veszélyes hulladék,azt meg nem lehet csak úgy égetni.Szóval -hacsak még most nem rohansz villámgyorsan be valamelyik mobilboltba,vagy a szolgáltatódhoz(2-ig talán nyitva vannak még),akkor egy lehetőség maradt,kivárni az ünnepek leteltét,és 27-e és 31-e között szoktak működni a szolgáltató cégek,és velük megpróbálni javíttatni,ha érdemes.

Amúgy ilyen REDLINE és hasonló használtmobil-szaküzletekbe is érdemes bemenni,hátha beveszik,még ha eredeti használtmobil-árába nem is(azért az eladók ott se hülyék,nyilván látják egy rövid közeli szemrevételezés után,hogy valami történt a mobillal)

2011. dec. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ!

Most szétszedtem újra, és meleg helyre raktam. Akivel kellett megbeszéltem, amit kell, most nem töltöm. Amint tudom be is viszem a szervizbe. Vagyis a boltba, ott meg majd mondanak valamit.

Annyira dühít....

2011. dec. 24. 12:58
 3/7 Macs1209 ***** válasza:

NEEEEEEEEEEEEE...


Első dolog: Garancia ugrott, ugyanis a telón belül van 5

helyen folyadékérzékelő, ami már elszineződött. Innentől

ránéznek, és azt mondják, garba nem fog menni.


Második: A kijelzőnek annyi, mert az alkohol megmarta,

szép foltos lesz, akár mit is csinálsz vele (nem magát az

LCD-t, hanem az alatta levő 5-6 fényvisszaverő-áteresztő

réteget támadta meg)


Harmadik: Szétszeded, oké. Ultrahangos tisztítód van-e?

Műfogsorokhoz, ékszerekhez szokták venni. Abba bele

ioncserélt vizet (benzinkútnál simán kapsz ma is), és

szépen rákapcsolod 10 percre. Végső esetben ugyancsak i-

oncserélt vízzel, és egy steril fogkefével legalább 10

percig sikálod. Utána NEM meleg helyre, hanem hajszárító-

val kb 20 centiről szépen elkezded szárítani. Miután már

száraznak tűnik, még kb 10 percig szárítod. Utána kb 6

óráig nem nyúlsz hozzá. Utána megpróbálhatod összerakni,

és bekapcsolni.

Ha tudsz, az aksira mérjél rá, mekkora a feszültség benne.

2011. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Voltam bent egy telefonos boltban azt mondták, kijelzőcsere + tisztítás. Ez úgy kb. 15000 ft.

Bementem a szolgáltatóm hivatalos boltjába is, ott nem is foglalkoztak vele, nem éri meg egy 40-50 ezer ft-os panelcsere.

Namost a kérdésem az lenne, szerintetek érdemes rászánni azt a 15000 ft-ot? Mert ha 2 hónapon belül elromlik újra, akkor szinte felesleges...

2011. dec. 28. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Alkoholista X8-ad van! :-)
2011. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
annak kampec :-(
2011. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem éri meg,vegyél helyette egy másikat inkább.
2011. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!