Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen drágák az új Nokiák?

Miért ilyen drágák az új Nokiák?

Figyelt kérdés
Mármint a tudásukhoz képest. Ott van pl. az N9, aztán jön ez az új Lumia 800. Ezek tudásukat tekintve ma már egy teljesen átlagos okostelefonok. Van valami titka ennek a magas árnak?
2011. dec. 24. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem olyan magas az áruk. nagyon is jó telefonok, főleg a Lumia, egyik legjobb Win-es telefon.
2011. dec. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem magas az áruk? A Nokia N9-ért majdnem 150 ezret kell kicsengetni. A Sony Ericsson Ray jó példa arra, hogy fele ilyen áron van jobb telefon, ráadásul szintén jóféle anyaghasználattal. Az Arc-ról pedig már ne is beszéljünk, és még az is jóval száz alatt van. Kár a Nokia miatt, fogalmam sincs tényleg azért csinálják-e ezt, mert akkora szarban vannak, vagy a szoftverből eredő csúnya lemaradás miatt nincs sok eladás/bevétel, esetleg más oka van, de szerintem nem csak a felsőkategóriás, de az alsó- és középkategóriás Nokiák ára is abszurd.
2011. dec. 24. 17:31
 3/17 anonim ***** válasza:
Azért drága a Nokia, amiért a Mercedes-Benz. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.
2011. dec. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A kérdésben bent van a válasz azért mert Nokia!


A lumia 800-al meg úgy csinálnak mint ha megjött volna a messiás!


Qualcomm MSM8255 + adreno 205 + 512mb ram, ez egy átlagos cucc, semmi kiemelkedő nincs benne!

Előlapi kamera sincs(nem mintha fontos lenne de ez hibának rónám fel)


És arra verik magukat, hogy alapból mango-val jött? Már majdnem minden wp7-es cuccra elérhető az update

2011. dec. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Aki pedig a Nokiát drágának találja az vegyen "mindentgyártok" Samsungot meg névtelen HTC-t meg ZTE-t (ami vérbeli kínai trotty).
2011. dec. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A samsung cuccai sem rosszak! Én a HTC-t nem nézném le! Mivel nem ma kezdték(és nem is kínai), PDA/GSM kombókat már régóta gyártanak nagyobb tapasztalattal mint a nokia, a nokia most kezd kapálózni, hogy életben maradjon azt hiszi, hogy a neve majd eltartja örökké. A sok arm9-es cucc után ez nagy fejlődés, de akkor sem nevezném jó ajánlatnak!


A ZTE is felnőtt már, hiszen külföldön egy csomó jó cuccuk elérhető(itthon csak a blade/skate-re van igény)

2011. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A 46%-nak inkább meg sem kellett volna szólalni. Csak égeted itt magad az ilyen HTC és Samsung kínaizással öreg...
2011. dec. 24. 17:42
 8/17 Nyúlós lónyál ***** válasza:
A Nokiák nem rossz telefonok, de mostanában szeretik megviccelni a népet. Legújabban ilyen EDOF fullfókuszos kamerával viccelődnek. Az alsókategóriában még érhető is lenne, de a középkategóriás telefonokat nem tudom miért kell ezzel elszarni. Ott van pl. az E7, a C7, az X7 vagy a Nokia 500, ami egy jó kamerával és egy jó procival akár jó választás is lehetne. A WinPhone 7-es választással nem vagyok kibékülve, az N9 MeeGo-ja pedig akár jó is lehetett volna, ha! Viszont ez utóbbi készülék finoman szólva is túlárazott, arról nem is beszélve, hogy a szemétbe dobott rendszer okánál fogva fél év múlva senki nem fog rá emlékezni. Már jelenleg is az elavulás szélén áll...
2011. dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
nem érik meg az árukat szerintem se...nem tudnak szart se ugyanannyiért mindíg van 3x jobb mobil androidba
2011. dec. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

azért a HTC elég jó márka, a Titan is egész jó lett.

amúgy használjatok hosszabban wp-s mobilt, közelében sincs annak sem az android. max többet lehet moddolni meg dizájnolni. a Lumia pedig tesztekben is nagyon jól mutat, ahhoz képest, hogy 1 magos. de fagyni, lassulni az se fog. zöld kukával ellentétben.

2011. dec. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!