Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia N97mini vélemények?

Nokia N97mini vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen telót.Láttam róla videókat,képeket eddig nagyon tetszik.Nektek mi a véleményetek róla? Van valakinek ilyen? Szereti? Egy fontos kérdésem van, körömmel lehet-e nyomkodni?Mert nekem műkörmöm van és nagyon fontos hogy tudjam azzal nyomkodni.Témák vannak rajta,lehet rá tenni?Könnyű kezelni? Írjatok sokat róla légyszí. Köszi előre is!
2011. dec. 24. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem egy telefonvásárlást az árkategória meghatározásával kell kezdeni, még ha csak nagyából is. ebbe a kategóriába nyilván beleesik a telefon, ezen sok minden vitatni való nincs.


aztán a következő lépésben szerintem azt kell mérlegelni, hogy számodra melyik rész fontosabb. a hardveres rész, vagy a szoftveres.


én úgy gondolom, hogy ha elsődlegesen a szoftvert használod, az operációs rendszer kinézetét nézed. a képernyők közti nüansznyi különbségeknél, a picivel élesebb kameránál, és a 2 másodpercnyi bootolás-különbségnél fontosabb az operációs rendszer kinézete, használhatósága. számomra a symbianos telefonok itt buktak el. egyszerűen csúnyák, 0 a felhasználói élmény. egy ios, android, de wp7is szebb, használhatóbb, kényelmesebb. egy biztos: ennek a Nokiának nem a szoftveres része a legnagyobb előnye.


a hardveres része se ígér túl sok mindent. a processzor is gyenge, a képernyő is elég régi, vannak már szebb darabok. nyilván a hardveres részéhez tartozik mondjuk a qwerty billenytyűzete, és ez esetben a körömmel nyomkodható kijelző (rezisztív technológia).


szerintem akkor lenne egyedül egy lehetőség ez a telefon, ha teljes mértékben hardveres oldalról közelítenéd meg a dolgot, és elhanyagolod a szoftvereset. érthetőbben: ha nagyon fontos műkörömmel való nyomkodás, és a kicsúsztatható billenytyűzet. ezzel egyidőben nemérdekel a szoftver/menü szépsége, testreszabhatóságe és az alkalmazások sokszínűsége.


csak egy tanács: próbáld meg az ujjaddal nyomkodni a telefont, és vegyél valami normális androidot :)

2011. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Én igazából nem sokat értettem belőle mert nem vagyok egy nagyon nagy telefon zseni..Nekem ami a fontos hogy körömmel nyomkodható legyen, qwerty billentyűzet, hogy valami szép pink témát tudjak rá tenni, hangos legyen, jól fotózzon, meg úgy egyben jó..Majd úgy is valami csillogós tokot tetetek rá szóval kívülről annyira nem érdekel a kinézete.És van olyan telefon amit tudnál ajánlani az alábbi szempontokat figyelembe véve amit most leírtam?Köszi a segítséget, aranyos vagy!
2011. dec. 25. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:

ha mindenképpen szeretnéd körömmel nyomkodni, akkor nem feltétlen rossz választás. az újabb, jobb telefonokat már kapacitív kijelzővel dobják piacra, és ezek nem érzékelik a műkörmöt. én biztos nem ilyen telefont vennék, de a te igényeidnek nem rossz.


nem is nagyon ugrik be olyan viszonylag jó telefon, amit lehetne műkörömmel nyomkodni. de ha találsz valamilyen másik telefont, akkor az alapján tudod eldönteni, hogy nyomkodható-e műkörömmel, hogy milyen technológiával készült a kijelzője


a kapacitív kijelző nem érzékeli

a rezisztív kijelző érzékeli a körmöd.

2011. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,nagyon hasznos volt a válaszod! :) Ennek az ára még ilyen 50.ezer körül van ugye?
2011. dec. 25. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, valahol ott


[link]

2011. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!