Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem 1 hónapja egy fekete...

Vettem 1 hónapja egy fekete Galaxy Ace telefont. Az eladó nem közölte hogy a készülék kapható fehér színben (és akkor még nem is tudtam) így feketét vettem. Van-e valami mód vagy kiskapu hogy ha készüléket nem is akkor az előlapot kicserélik nekem?

Figyelt kérdés

Bármilyen ötlet érdekel!

Valamikor régebben hallottam hogy az eladónak (aki jelen esetben egy középkorú a témához nem igen értő hölgy volt) kötelező ez eféle információkat a vásárlóval közölni.


2011. dec. 26. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem köteles azért kicserélni mert nem kérdezte meg hogy tetszik-e a fekete szín és te sem hogy van-e más mint fekete.

Ezt megszívtad.

2011. dec. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a multkor vettem egy hupisarga akarmit,mert gyoker vagyok es nem olvastam utana,hogy van e esetleg mas szinben is no es kulonben is csak ez volt a boltban...

most rajottem,hogy nem megy a szemem szinehez,ezert az alabbi kerdeseim lennenek>

-feltehetek e onmagam lejarato,idiota kerdest ezugyben a gyakorikerdesk.hu oldalon?

-erdekelni fog e ez barkit is?

-ciki e ramnezve ez az egesz?

-hany eves a kapitany,ha nem fekete hanem feher elolap van a telefonomon?

2011. dec. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdés kogy a vásárlásnál mondtad-e hogy feketében kéred,ha igen nem sok esélyed van cserére,ha csak egy galaxy ace-t kértél és nem kérdezte az eladó milyen színben akarod akkor reklamálj ezerrel.
2011. dec. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3as-miert is reklamalna?

nincs jogalapja,raadasul egy honapig hasznalta.

legyen mar eszed pajtas.

:)

ez kb olyan,mintha te lennel egy cipoboltos,en vennek toled egy cipot,majd egy honapig hasznalnam majd visszavinnem,hogy csereld ki nekem,mert most van feher es multkor nem volt/nem vettem eszre/eszembe sem jutott.

kicsereled?

ha igen,nem lehetsz valami jo kereskedo.

:)))

2011. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ma már nincs kiírva a pénztárhoz, de érvényes:


Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el.


A garancia természetesen más, de a színválasztékra nem vonatkozik a garancia.


Tehát, mivel nem volt ellenvetésed a fekete szín ellen, így azt kaptad.

Mivel ki is fizetted, ezzel elismerted hogy a termék megfelelő számodra.

Ha nem így lett volna akkor miért is vetted volna meg?

Gondolom a panaszkönyvbe sem írtál emiatt.


Így kellett volna lennie szerinted?

"Csókolom, egy ACE-t kérek."

"Tessék." "Igaz hogy nem értek hozzá de most csak fekete van. Tudom hogy ez a szín csúnya, de amint lesz más színben, kicseréljük rögtön. Vagy ha megunja akkor le lehet vásárolni. Esetleg visszaadjuk az árát."

2011. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Kérdés kogy a vásárlásnál mondtad-e hogy feketében kéred,ha igen nem sok esélyed van cserére,ha csak egy galaxy ace-t kértél és nem kérdezte az eladó milyen színben akarod akkor reklamálj ezerrel."


Miért is reklamálna?

Mert bamba volt?

Nem mondta hogy neki nem jó a fekete. Gyanítom emlékezne rá hogy azt mondja az eladó: "Van fehér de nem adok."

A vásárlással el is ismerte ezt.

2011. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát. Egy Galaxy Ace-t kértem. De ha jól tudom akkor az eladónak ?kötelessége? tájékoztatni a vevőt az ilyen jellegű információkról. Még csak meg sem említette hogy fehér színben is kapható a készülék. Nem is tudtam. Egy próbát csak megér nem?
2011. dec. 26. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Kötelessége persze, ha színes ceruzát akarsz venni és van 20 féle szín.

De ha mobilt veszel és csak fekete van akkor mit vársz?

Van egy szakkifejezés: ráutaló magatartás.

Azt produkáltad amikor a kezedbe adta a fekete készüléket.

Erre egy eladónak megfelelően értékesítette a terméket.

Sőt, azt se kell megkérdeznie hogy ajándékba veszed-e, vagy hogy anyukád tud-e róla.


Akkor lenne okod háborogni ha a boltban fehéret kérsz, és otthon a dobozból egy fekete mobil kerül elő.

A kötelező információ a vásárlóra is vonatkozik.

Amennyiben nem közölted a színválasztékkal kapcsolatos igényed, utólag ezt nem hozhatod fel mentségül.

Akkor sem ha úgy küldtek el otthonról hogy fiam itt a pénz és vedd meg azt a fehér telefont magadnak.

2011. dec. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!