Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elrontottam? Fordítva kellet...

Elrontottam? Fordítva kellet volna? Vagy nem nagy a baj?

Figyelt kérdés
sziasztok. nemrèg kaptam egy telefont.azt hiszem hogy a márka most nem számít.lènyeg, hogy azt mondta nekem egy ismerösöm hogy ne merítsem le teljesen,de emikor elöször töltöm,miután teljesen feltöltödött mèg hagyjam fenn plusz egy kèt-óràt.igy is tettem.aztán egy másik barátom azt mondta,hogy elsöre teljesen le kellett volna meritenem ès aztán 16oran át tölteni. lènyeg hogy marha gyorsan lemerül az akksim pedig,nem is nyomkodom egyfolytában a kèszülèket.nagyon elcsesztem akkor?
2011. dec. 26. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Nem kell lemeríteni, de ha lemerül kit érdekel.

2. Ha töltöd és jelzi hogy feltöltve, akkor kit érdekel hogy rajta hagyod vagy sem? A Litium akkuknál nincs csepptöltés.

3. Ha akarod feltöltöd egészen, ha akarod nem.

4. Akkor töltöd amikor akarod.

2011. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A teljes töltés, lemerítés, teljes töltés ciklusnak elsősorban a régi NiCD akksiknál volt jelentősége, eyyel lehetett az un. memória-effektust kompenzálni. Nagy kárt nem csináltál, de időnként (havonta) illik teljes töltésről teljesen lemeríteni, majd azonnal visszatölteni.
2011. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A márka tényleg nem számít, de ennyi erővel ezt a mondatot le sem kellett volna írnod, hanem írhattad volna, milyen telefon, mert ha ennyire nem vagy tájékozott (ami nem bűn), akkor honnan tudod, hogy abban a típusban éppen nem olyan akkumulátor van-e, amivel ezt kell csinálni...


Na, tehát, nem kell lemeríteni, nem kell tölteni, mivel a Li-ion akkumulátorokról lekapcsolja a töltő az áramot, ha feltöltődtek, tehát hiába hagyod rajta tovább, annyit érsz el, hogy a hálózatról megy a telefon. Már régóta nem kell őket formázni. Azért merül le marha gyorsan, mert nem akarnak egy normális akkumulátort tenni beléjük, ami bírná is a telefonok teljesítményét...

2011. dec. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...:)
2011. dec. 26. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!