Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Rosszul "égettem" ki a telefon...

Rosszul "égettem" ki a telefonom aksiját. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
nos eddig normál telefonom volt amit csak rá kell tenni a töltőre és 10 órát tölteni. most androidos telefonom van ami 2 óra alatt lemerül. úgy csináltam h fölraktuk a töltőre amint megkaptam és 20 órát töltöttem körülbelül. a szomszéd mondta hogy előtte le kellett volna meríteni teljesen. na ha most lemerítem teljesen és fölrakom 1 napig tölteni az úgy jó lessz?
2011. dec. 26. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezekben az ,,új,, telefonokban li-on aksi van általában , nézd meg h a tiédben milyen van , mert ha ilyen akkor nem is kell kisülni
2011. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nézem de nem tudom hogy milyen. de tuti ki kell sületi mert nepi 2-3x lemerül... és tovább kéne bírnia. ande úgy ki lehet sületni ha most lemerítem teljesen és úgy rakom fel?
2011. dec. 26. 20:15
 3/12 anonim ***** válasza:

1. Semmiképp se merítsd le, nem tesz neki jót.

2. Hiába töltöd 20 óráig, a mai aksikba már van túltöltésvédelem, ha 10 órát, ha 20 órát töltöd ugyanaz.

3. Nem kell se kiégetni, se kisütni, se semmit sem csinálni az aksival.

2011. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Rosszul "égettem" ki a telefonom aksiját."

Ez hülyeség.


"a szomszéd mondta hogy előtte le kellett volna meríteni teljesen"

Ez is hülyeség.


Töltőre teszed és amikor kiírta hogy kész, akkor használhatod.


Litiumos akku töltésnél nincs csepptöltés, így hiába hagyod a töltőn akár 100 órát, az kikapcsol ha eléri a megfelelő szintet. Ha a töltőn van és merül, akkor ismét bekapcsol és tölt.


Szóval ha merül, tedd a töltőre és ne törődj a szomszéddal. Pár alkalommal azért várd meg míg feltöltődik rendesen. Használd nyugodtan.

2011. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de akkor mit csináljak hogy ne merüljön le 3 óra alatt? elmegyek itthonról vissa jövök pár óra múlva alig használom és 10% -on van... közbe úgy mentem el hogy 100% -on volt. mellesleg Alcatel Onetouch telefonom van. (magyar országon Telenor Onetouch néven van.)
2011. dec. 26. 20:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát lehet valahogy sikerült elb.szni az aksit.


Amúgy sem bírna valami sokat, valószínűleg naponta kéne tölteni, de ez a 3 óra tényleg kevés.

2011. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akk mit tegyek? :|
2011. dec. 26. 20:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Beviszed a szervizbe
2011. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Új a készülék?Ha igen vidd vissza a boltba és mond,hogy ez a probléma.Holnap már nyitva lesz a bolt!
2011. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbéld ki hogy amikor nem használod, kikapcsolod a bluetooth, mobilnet és wifi kapcsolatokat.
2011. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!