Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafone mobilnet tarifák?

Vodafone mobilnet tarifák?

Figyelt kérdés

Vodás vagyok és túl léptem azt a keretet amit ingyen kapok és lelessították a netemet meg nézném a vodafone oldalán de roszul jeleníti ki gondolom mert le van lassítva a netem

le tudnád nekem ide írni azt h. Mit kell nekem elküldeni sms-ben a vodának,+hány gigás,menyibe kerül?


2011. dec. 29. 11:44
 1/4 anonim válasza:

Gyere a Telenorhoz. Itt észre sem lehet venni a sebességcsökkentést.

Nekem 500 megás csomagom van 1490 Ft-ért (dJuice-os vagyok, ami ugye a Pannon szolgáltatása), és az 500 mega után is élvezhetően tudom hallgatni bármelyik 192 kbit/sec-es bitgyorsaságú rádiót, aadozásmentesen jön bármelyik YouTube videó, illetve az oldalak böngészése sem lassú!

2012. jan. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ja, és feltöltőkártyás vagyok. :D
2012. jan. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

én most váltottan t-mobilról vodára 2 év hűszég nyilatkozattal


amúgy letöltöttem az opera minit ezzel gyorsabb és meg is néztem a vodafone internet csomagjait de nagyon drágák és inkább ha be lesz kötetve a net csinálok othonra wifit és úgy majd jo lesz :-D

2012. jan. 3. 22:07
 4/4 anonim válasza:

Uuuuh! Kettőspont arcbőrt lekapar!


Jézusom! Mit tettél, ember?!!! "Hűségnyilatkozat"? Ezzel a magad pénzestárcája ellen vétettél egy hatalmasat!


Hmmm... Lássuk csak... Először is boncolgassuk ez a szót... "Hűségnyilatkozat". Már eleve a megfogalmazás is rossz! Miért is? Mert ugyebár a "hűség" szó mást jelent. A hűség az az, amikor szeretek valakit/valamit és ezért ragaszkodom hozzá. Például szeretem a barátnőmet, a feleségemet, a vadiúj ötvenmilliós Ferrari F6-osomat, ezért hűséges vagyok ezekhez, vagyis nem szeretnék megválni tőlük, ezért egy "hűség"-nek nevezett dolgot táplálok irántuk. Nah, ez a hűség igazi fogalma!


Amit te a Vodánál aláírtál, azt úgy hívják (bár sajnos még hivatalosan nem ez a neve), hogy "kényszernyilatkozat".

Kényszernyilatkozat az, mert ahhoz, hogy ne teljes árában (kb. 12.000 Ft-ért) kelljen megvenned azt a nyamvadt modemet, hanem "kedvezményesen" (itt az idézőjelnek is nagy súlya van!) megkapd azt, ezért akaratod ellenére rádkényszerítenek "szolgáltatóék" egy szerződést, amit te "örömmel" aláírsz, hogy megkaphasd az áhított modemet és a SIM kártyát az internetezéshez, amit még ráadásul be is korlátoznak egy bizonyos gigabájt felhasználása után.


Kérdem én, nem lett volna olcsóbb, ha vettél volna (pl. a Vaterán - lásd: modemek: [link] ) egy alig használt, hibátlan modemet 3.000 Ft-ért? Mert ugyebár ekkor nem kellett volna 2 évet aláírnod, hanem elég lett volna csak szolgáltatást (Netes SIM kártyát, modem nélkül) megrendelned, és ugyanúgy megkaptad volna ugyanazt a szolgáltatást, csak éppen nem kellett volna aláírnod a 2 év "hűséget" (vagy inkább "kényszert"), hogy megspórold azt a kb. 5.000 Ft-os vacak modemet?! És ebben az esetben is ugyanazt a netszolgáltatást kaptad volna, mint így, most a 2 év "hűséggel". Csupán annyi lett volna az árnyalatnyi különbség, hogy ha az általam leírt módon csináltad volna, akkor bármikor kikapcsoltathattad volna a netet (akár már másnap, ha nem tetszik), mert nem lett volna semmi kötelezettséged. És mehettél volna a következő szolgáltatóhoz próbálkozni.

Én ezt csinálom amúgy. Nekem nem külön netes SIM kártyám van, hanem a hangalapú SIM kártyámra kértem meg szolgáltatásként az 500 megás csomagot, és ha ez az 500 mega lefogy, akkor is van annyira gyors a net, hogy élvezhetően tudom nézni a YouTube videókat, tudok Skype-on telefonálni, élvezhető a böngészés sebessége, satöbbi!


De ha jól sejtem, a következőképpen cselekedtél... Amolyan tipikus bugyuta magyar módjára, aki nem néz körül, nem mérlegeli a lehetőségeket, hanem azt teszi a kosarába, ami ki van rakva a kirakatba, jól meg van világítva és fénylik... Vagyis azt, ami a legkényelmesebb... Ilyen fajta a magyar. Nem szeret a dolgokból gazdaságosan kijönni, hanem kényelmesen szereti csinálni a dolgait gondolkodás és mérlegelés nélkül. Szóval szerintem a következőképpen cselekedtél...


1) Kellett a net...

2) Szolgáltatóhoz bementél...

3) Kiválasztottad a legolcsóbb modemet...

4) Örömmel aláírtad, amit rádkényszerítettek (a 2 évre gondolok)...

5) Örülsz a netnek (jelenleg, még)...

6) Nemsokára jönnek a gondok - bekorlátozás, térerő hiány, szolgáltatás gondok, és még sorolhatnám...

7) Rövid időn belül bánod majd a "hűséget" és váltani akarsz - de már késő!...

8) Alig várod, hogy a kényszer-hűségből kikerülj...

9) Ahogy tervezted - lesz szélessávú neted, beállítasz egy wifi routert és újra fogsz örülni, de ezúttal okkal...

10) Sok pénz elköltése és sok "hűség" után rájössz, hogy mégsem érte meg a "hűség"...


Ha routert veszel, ajánlom figyelmedbe a Linksys márkát. Ha jót akarsz, akkor válassz Linksys WRT54GL-t. Nekem ez van. Amióta DIGI netem van (volt UPC is!), azóta a következőképpen alakul a netkapcsolatom a lakásomban...


1) Digi netet rendeltem 2007-ben (azóta eltellt 5 év)...

2) Megvettem a wifis routeremet - Linksys WRT54GL-t...

3) Felszereltem a falra az előszobában (2008-ban)...

4) Bedugtam a kábelt, bekonfiguráltam a routert (2008 elején)...

5) 2008 eleje - 2012. 01. 04 - problémamentesen műxik minden...

6) Soha nem kellett levenni, soha nem volt semmi baja...

7) Örülök neki :)

8) Terveim szerint bárhová is telepítek routert, csakis Linksys-t választok.


Szóval, ha egy mód van rá, ne sajnált 20-30 ezer pénzt egy minőségi routerre. Asus-t messze kerüld el! Mielőtt a márkanév behúz a cső(d)be...


Kellemes napot! :)

2012. jan. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!