Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meg lehet valahogy állapítani,...

Meg lehet valahogy állapítani, hogy az Iphone 3Gs-em lopott e?

Figyelt kérdés
Elcseréltem a keverőmet egy Iphonera és egy héttel később telefonált az előző tulaj, hogy a rendőrség most hívta és kiderült, hogy lopott, de ő erről nem tudott. Most vissza akarja cserélni és azt mondta, hogy ne rakjak bele simet és akkor nekem nem lesz hozzá semmi közöm, de az jutott eszembe, hogy mi van ha ez csak egy ürügy, mert mondjuk történt valami a keverővel.
2011. dec. 29. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha Te használtad már egy hete a telefont, miért nem téged hívott a rendőrség? Ha lopott lenne, letiltotta volna már a szolgáltató.
2011. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én még nem raktam bele simet, szilveszter előtt nem akarom a macerát.. de máshogy nem lehet kideríteni?
2011. dec. 30. 11:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Összegezve: elcserélted a cuccodat egy iPhone-re és még csak ki sem próbáltad, hogy működik-e?
2011. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyrészt, nem kell oltani, tudom, hogy hülye voltam. Másrészt nem személyesen történt hanem egy ismerősömön keresztül pesten és ki lett próbálva csak sim nem lett bele téve.. :/
2011. dec. 30. 16:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Őőő...bocs, nem hülye voltál hanem idióta is! :D
2011. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"csak sim nem lett bele téve"


Kb olyan mintha használt autót vettem volna így: ki lett próbálva csak benzint nem töltöttek bele, így próbakört se mentünk.

2011. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ezekkel kivagyok segítve
2011. dec. 30. 19:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Ok. Segítséget akarsz megkapod. Először egy cifrát akartam írni, de ilyen balféknek, mint te - felesleges.


Igazából nem igazán értem az aggályaid. Ha jóhiszeműen jártál el a csere alatt akkor téged nem is büntethetnek ( tehát ha kiderülne hogy a telefon lopott akkor sem büntetnének meg ). Ám, hagyjuk a büntetőjogot, fókuszáljunk az eset technikai részére


Tehát az a helyzet:


1. Csere üzlettel szereztél egy telefont

2. A kutya se próbálta ki, hogy működik e SIM kártyával

3. Hallottál valamit ezen fantasztikus csere üzlet után

4. Jelenleg füled farkad behúzva ücsörögsz otthon, várod hátha a rendőrök rádtörik az ajtót egy faltörő kossal és a telefont feldugják az ánusz-rózsádba.


Nézzük a legegyszerűbb megoldást:


1.

- Beleraksz egy SIM kártyát és vagy elindul vagy nem. Ha elindul ( bejelentkezik a hálózatra) akkor "örülünk Vincent" mert a telefon biztosan nincs letiltva az adott hálózaton. Mivel te jóhiszeműen szerezted, használhatod is.

Ha nem indul, akkor is még két eset lehetséges: nem hálózatfüggetlen a telefon vagy le van tiltva. Sajnos ezt kívülről nem látod, de tökmindegy a te szempontodból: nem tudod használni a készüléket. Viheted vissza a másik balféknek aki már a keverő pultod potméterét is lerágta.


2. Becsattogsz a rendőrségre és biztosan van valamilyen nyilvántartás ami alapján ellenőrizhetik, hogy az adott készülék "kőrözés" alatt van e. Ha igen akkor szívás van, mert egyrészt elkobozzák, másrészt lehet magyarázkodnod ( mindenképp be kell mártanod a potméter rágó bajnokot akivel cseréltél ). Ha viszont minden kóser akkor ott helyben az igazság bajnokává avatnak és te azért reklamálhatsz a másik agyasnál, mert nem hálózatfüggetlen a telefon.


Remélem elnyerte tetszésed a válasz és bízom benne, hogy nagy elégedettségre szolgál.

2011. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe besétálnék egy GSM boltba (nem T-Mobile, Voda, vagy pannon, hanem ahol használt telefonok vannak), megmondanám, hogy 'találtam a telefont, beadnám'. És pénzt kapsz, amiből vehetsz telefont.
2011. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Viheted vissza a másik balféknek aki már a keverő pultod potméterét is lerágta." XDDD XDDD
2012. márc. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!