Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom Li-on os akkumulá...

Hogyan tudom Li-on os akkumulátoromat leghosszabban és legnagyobb hatásfok mellett használni?

Figyelt kérdés

Egy Samsung galaxy S tabletem van, 2500 mAh-s Li-on-os aksival.

Hány %-os lemerültségnél érdemes tölteni?

A töltést mennyi ideíg érdemes végezni?

Ki vagy bekapcsolva érdemes tölteni?

Rászabad-e tölteni ha az akuban még van kb.60% töltés?

Hoyg a legnagyob hatásfokot érjem el.



2012. jan. 2. 23:22
 1/5 A kérdező kommentje:
*Hogy... :D
2012. jan. 2. 23:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezeket gyárilag beállították.

Ezt úgy értem:

Akkor kell tölteni amikor a készülék figyelmeztet rá,vagy kikapcsol.

Addig kell tölteni amíg ki nem írja hogy kész.A készülék elekronikája nem fogja túl tölteni, a feltöltés végén automatikusan leáll a töltés.

Szerintem mindegy hogyan töltöd ki vagy be, ha bekapcsolva töltöd akkor úgyis hálózatról megy a gép töltés közben,tehát nagyjából olyan mintha ki lenne kapcsolva.

Li-ion akkukra elvileg rá lehet tölteni, de én nem javasolnám,várjuk meg amíg lemerül teljesen.

2012. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont, hogy nem szabad hagyni teljesen lemerülni, rövidíti az élettartamát. Nem véletlenül vinnyog már 15%-nál konnektorért.
2012. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "teljesen lemerült"-et pont arra értettem amikor kéri a konnektort.

Ahogy az elején írtam,amikor kéri akkor kell tölteni, ezt értem teljes lemerülésen.

2012. jan. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat :D
2012. jan. 3. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!