Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mostani autók milyen hatásfo...

A mostani autók milyen hatásfokkal dolgoznak?

Figyelt kérdés
Nem sokat értek hozzá, csak hallottam hogy eléggé sok a hővé fejlődött veszteség.
2011. dec. 31. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a mostani autók motorjai viszonylag jó hatásfokkal dolgoznak,mert:

- az elégetett üzemanyag egyharmada mozgatja az autót,

- a másik egyharmada a kipufogón keresztül hő formájában távozik,

- a harmadik harmada pedig a hűtővizet melegíti,ami meg a környező levegőt

2011. dec. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legkorszerűbb, közös nyomócsöves dízelmotorok hatásfoka ma már 40% körül jár. Ez mondjuk még mindig nem olyan nagyon jó érték, de a korábbi motorokhoz képest egész jó eredmény.

(épp ezért van sok panasz a modern dízelek fűtésére, lassan melegednek be, mert kevés a veszteséghő)

2011. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egészen ...

Egy 1 tonnás autó egyenes irányú egyenletes sebességű mozgatásához 200-250 N erő kell, ez 100 km-en kb. 20-25 MJ energia. Egy kg benzin égéshője 44-47 MJ. Azaz egy kg benzin nel (kb. 1,35 liter) kb. 180-200 km-t kéne menni. Persze nem számoltam a légellenállással. Legrosszabb esetben az maximum annyi, mint az útellenállás, de szerintem csak töredéke. Akkor is, egy liter benzinnel minimum 75 km-t, de inkább 100-at el kéne menni. De egy liter benzinnel jó esetben megyek 15 km-t.

2014. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!