Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lopott telefonért mit kapok?

Lopott telefonért mit kapok?

Figyelt kérdés
Haverom tudna szerezni telefont elég olcsón a bolti ár töredékéért. Nem tudom h lopott-e, de ha mondjuk lenyomoznak IMEI szám alapján vagy GPS alapján ami van a telefonba, mit kaphatok a rendőrségen?? Pénzbüntetést, priuszt esetleg börtönbüntetést???
2012. jan. 8. 20:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
61%

szerintem ezt nem fogják lenyomozni, ahogy azt sem, h ezt a kérdést melyik gépről irtad, mi az IP címe...

de azért nem szép lopott telókkal kereskedni. Tőlem is megfújtak már egyet, nem volt nagy élvezet megválnom tőle-.-

2012. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy a telefon lopott-e csak olcsónak találom és ezért kérdeztem meg, hogyha esetleg lopott lenne mit kaphatok érte.
2012. jan. 8. 20:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Telefont csak megbízható üzletből, rendezett papírokkal, és gyártói garanciával. Hagyd a francba nem éri meg az a 10 ezer Forint. Nem fognak lecsukni, csak ku*va sokat fogsz vele szívni.
2012. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és pénzbüntetésre számíthatok ha lopott lenne a telefon??
2012. jan. 8. 20:34
 5/14 anonim válasza:
100%
Ha nem te loptad, akkor nem, viszont ha bizonyíthatóan tudtál róla, az bűnrészesség. Viszont ha eljutnak a telefonig, akkor azt mindenképpen lefoglalják, így MINIMUM a teló árát elbukod. (Se pénz, se teló. Így már nem is olyan olcsó.)
2012. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha lopott a telefon, és az előző gazdája letiltotta a telefont, te nem tudod majd használni a telefonos funkciókat mert nem enged fel a hálózatra.

Viszont olvastam olyat már korábban, hogy beletettek egy sim kártyát egy lopott telefonba és bekapcsolták, akkor a szolgáltató tudta, hogy az adott IMEI számú telefon kinek a nevén lévő sim kártyával akart a hálózatra feljelentkezni. Így meglett a telefon. Nem tudom hogy tényleg megtörtént...

2012. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hát ha olyan a telefon, hogy át tudják írni az imei számát, akkor igazából semmi bajod nem lesz belőle, ha meg nem tiltják le, akkor nem fogják keresni se, ugyanis ahhoz, hogy a rendőrség "papíron nyomozzon utánna", ahhoz először szolgáltatónál le kell tiltaniuk. De az egyetlen biztosíték az, ha adás-vételit írsz alá, tehát ha esetleg keresnék a rendőrök, akkor te részedről rendezve van, így az eladót veszik elő.
2012. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gondolom anyád élvezné amikor hajnak 3-kor begyűjtenek a rendőrök.

A hugom próbálta bele a simem a haverja "új" telefonjába.

Nem olyan vicces komosni magad egy betöréses lopásos gyanúsítás alól.

2012. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 _Jessy_ ***** válasza:
Ha letiltják IMEI alapján, akkor feketelistára kerül és buktad a telefont, vagy kifizeted az ezzel nyert 10-est hogy megváltoztassák. Nem is beszélve arról, hogy esetleg azért olcsó, mert olyan hibája van, amit esetleg csak később veszel észre, aztán futhatsz a pénzed után.
2012. jan. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
+ az IMEI változtatás bűncselekmény!
2012. jan. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!