Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az android és az iOS között...

Az android és az iOS között mi a különbség? Lehet hülye a kérdés, de nem értek ehhez és érdekel. :S

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az Android és az iOS két különböző operációs rendszer.

Mint a Linux és a Windows.

[link]

[link]

2012. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Az iOs csak Mac gépekre van, az android univerzálisan elterjedt, az android nyílt forráskódú, az iOs nem, lényegében ennyi, szoftverfejlesztési részre gondolom nem vagy kíváncsi :) Funkcionálisan nagyjából ugyanazt tudják, vannak akik az egyikre, vannak akik a másikra esküsznek. Én személy szerint aláírom hogy jók az apple cuccok, de nem fizetek ~100 ezerrel többet egy alma logó miatt .
2012. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem is kell, vagy szerinted egy iPhone 4S egy 90 ezres galaxy s+ erősségű és minőségű?
2012. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
és javítanék: Mac gépekre Mac OS van, mobil eszközökre (iphone, ipad, ipod touch) pedig iOS. Előbbi Mac OS X 10.7.2 Lion-nál tart, utóbbi iOS 5.0.1.
2012. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne nyissunk ezen vitát, ne offoljunk. Ahogy írtam is, aláírom hogy jó, de nekem nincs se lehetőségem, se ingerenciám ennyivel többet fizetni KÖZEL azonos tudás mellett. De ez az örökös apple fan vs nem apple fan téma mindig előjön, tisztázzuk, nem akartam senkibe belekötni, megsérteni, csak a saját véleményemet mondtam. Nyilván ha nem ilyen szinten állna a fizetésem én sem mérlegelném hogy megéri-e hanem megvenném mert tetszik (és nem, nem biorobot vagyok minimálbérért, mielőtt jönne). De részemről ennyi, a kérdésre válaszoltam a tudásom szerint, offolni meg nem szeretnék, ha akarsz még beszélgetni a témáról akkor írj privátot.
2012. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A javítást pedig köszönöm, a Mac gépek alatt értelemszerűen arra gondoltam hogy az iPhone mellett az iPodon és iPaden is iOs van.
2012. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezed akkor igazából téged a gyakorlati szempont érdekel szerintem és nem az h rendszer szempontból mi a különbség. Gyakorlatilag a következőket fogod észrevenni:


Android:

- Nagyon moduláris, nagyon jól személyre szabható.

- A felhasználói felület teljesen lecserélhető egy másikra

- Rengeteg ingyenes alkalmazás van hozzá

- A ma eladott okostelefonok többsége androidos azaz jobban tudnak benne segíteni, több az androidos

- Több telefonon fut emiatt kérdés h milyen teljesítményt nyújt az adott telefonon

- A frissítésről a gyárak ritkán gondoskodnak, azaz vagy hekkelned kell rá az új verziójú androidot, vagy olyan gyártót választani ahol sokáig adnak ki frissítést, vagy meg kell szokni a gondolatot h sajnos hamar elavulhat a rendszer a telefonon.

- Pont emiatt az alkalmazásfejlesztők kénytelenek "a leggyengébb láncszemhez" alkalmazkodni vagyis az androidos appokra jellemző h hiába van csilivili csodatelefonod nem használják ki teljes egészében a képességeit. Másrészről ez jó hiszen így egy középkategóriás telefonnal teljes értékű androidos telefonod lehet.

- Bár fut a gyenge telefonokon is nem érdemes ezen spórolni, mert idegességben ráfizetsz.

- Működése jobban hasonlít a számítógépére.

- Ha üzenetet kapsz, vagy a telefonod akar valamit akkor a felső csíkot lehúzhatod és ott 1 felületen látod az összes eseményt. Ez elég klassz, kényelmes.

- gmail üzeneteid azonnal megjönnek a telefonra.

- Ahhoz, hogy kihasználhasd a telefonod mobilnetre lesz szükséged. Anélkül olyan mintha lenne egy autód amibe nem tankolsz. Szép meg jó, de random a netről akar majd cucokat tölteni, szóval aranyszabály h androidos telót mobilnettel!

- A telefonnak "fájlrendszere van" azaz ha letöltesz valamit akkor mint a számítógépen elmentheted egy mappába, bejárhatod a mappákat stb.

- Futtathatóak rajta nem legális úton beszerzett programok is.

- A számítógépre rádugva rögtön másolhatsz rá fájlokat, filmeket, zenéket.


iOS:

- Apple rendszere, csak és kizárólag apple kütyükön fut

- Mivel csak apple kütyükön fut ezért jobban tudják a saját telefonjaikra optimalizálni

- Rengeteg ingyenes és fizetős progi van, melyek egységesek.

- Nem használható fájlrendszere a telefonnak

- Rendkívül egyszerű és kényelmes használni, viszont sok dolog nem kezelhető, nem állítható, nem szabható személyre.

- Sokáig supportált, frissítésekkel ellát az apple

- Ha 1szer nem supportáltá válik az OS-ed akkor az összes új fejlesztésű programról le kell mondanod mert az iOS-es fejlesztők nem a leggyengébb láncszemhez igazodnak.

- Nincsenek benne widgetek, működése picit elrugaszkodik a számítógépekétől.

- Komolyabb módosításokhoz, tört appok futtatásához hekkelni kell.

- A számítógépre rádugva csak iTunes segítségével másolhatsz rá fájlokat, zenéket, szinkronizálhatsz adatokat. (Ezt persze sok wifi sync app kivédi, abban az esetben viszont rá se kell dugnod a gépre, hanem wifin át szinkronizálhatsz.)



Magyarországon trendibbnek számít Androidosnak lenni "Hülyeakiájfónós" lobbinak köszönhetően. Ez oda vezethető vissza, hogy a magyarok amúgyis ilyen sufnituning "összerakom magamnak a pc-met" hekkernépség voltak mint a "megveszem a boltban szt jó úgy nekem". Ezzel arra akarok célozni, hogy a két rendszernél más a mentalitás, és a magyarokhoz inkább az androidé van közelebb:


iOS: A lehető legkönnyebb felhasználási felület, látványos, gördülékeny, és baromi gyors legyen úgy, hogy bárki aki ránéz értse h hogyan működik, és ehhez mi megmondjuk h mi a legjobb út.


Android: Legyen mindenre jó, legyen szeméylre szabható, mindenki döntse el, hogy milyen launcert milyen programösszeállítást milyen felbontás mellett milyen vason és hogyan futtat. Lehet, hogy ennek hála instabilabb, lassabb lesz a telefon, de mindenki állítgassa úgy ahogyan az neki tetszik.


Az utolsó öszehasonlítási pont az appok. Minőségileg az iOS-es appok verik az androidosokat, azonban androidra több az ingyenes app. Androidra telepíthetsz bármilyen forrásból appot míg iOS-re nem (csak jailbreak után). Az android marketbe bárki rakhat fel programokat, míg az apple store-ba csak azután kerülhet fel egy program, hogy az apple leellenőrizte h tutira nem ártalmas-e (illetve h nem szegi-e meg a szabályaikat.)


Nagyjából ennyi.

A végére pedig egy személyes vélemény: Én iOS-es voltam, csak az iPhone 2g-mnek lejárt a támogatottsága és kábé 1 hónap alatt az összes program frissíthetetlenné vált rajta. Aztán vettem egy Motorola defy-t ami baromi instabil volt, folyton fagyott.Aztán lecseréltem rajta a rendszert egy újabb hekkelt androidra, azóta picit stabilabb de még midnig nem hozza azt a szintet, sebességet, gördülékenységet amit iOS alatt tapasztaltam, így a következő telefonom biztosan nem lesz androidos. Ott rontottam el, hogy az iOS egy olyan premium érzetű OS ami után egy alsó árkategóriás telefon ugye képtelen úgy meghajtani az Androidot, hoy ugyanazt az érzést keltse mint a 3 évvel öregebb iOS-es teló. iOS alatt kb 3x találkoztam fagyással android alatt naponta. De ebből nem szabad általános adatokat leszűrni ez csak az én személyes tapasztalatom az én személyes telefonommal. Más készülékekkel más lesz az eredmény is.


És éppen ebben erős az android: annyi készüléken és konfigurációban van jelen, hogy tuti találsz egy elég jót, viszont csúnyán bele lehet nyúlni. Az iOS -el viszont nem nyúlhatsz bele, de 1etlen telefonon fut, ha az nem tetszik, ha azzal valami bajod van akkor sanyi.

2012. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek és kedves utolsó, nagyon megértettem a lényeget!

A tőled kapott infók alapján akkor végérvényesen a 4s mellett rakom le a voksomat és arra hajtok. :)

2012. jan. 9. 12:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy mindkettővel ugyanazt tudod megcsinálni, de mégis teljesen más.

Mindkettőnek van előnye és hátránya is, szubjektív, hogy kinek melyik jön be jobban, élőbe próbáld ki őket, ne itt a neten leírtak alapján dönts.

2012. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
4s? az sznobozáson kivül nem jó semmire .. 512es ram és 2 db 800mhz-s proci?!! vicc az a telefon.samsung galaxy s2 ramja 1 giga 2 db 1,2ghz-s proci amit felhúzhatsz akár 1,6ig is..+szebb is..iphonennak kurv.a kicsi fényképezője
2012. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!