Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jó ég, minek van ennyi operáci...

Jó ég, minek van ennyi operációs rendszer? Most Androidot, Smybiant, Windows Phone-t vagy iOst vegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a Symbian a legrosszabb, de a Nokia telefonok eddig bejöttek..
2012. jan. 14. 21:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Android a legsokoldalúbb, és a legjobb, (ezek közül) észre is lehet venni a környezetedben, hogy kinek van és kinek nincs andoid op. rendszere.
2012. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Nokia a Symbiannal süllyed le oda ahova, de a wp7 kihúzta őket a szarból. Ha bejön a Nokia és a Symbian funkcionalitása és egyszerűsége, vegyél egy Nokia Lumia 710-et, nem fogsz csalódni benne. Viszont a wp7 erősen köti a user kezét, nem sokmindent lehet változtatni a felületén, úgy táncolsz ahogy a Microsoft fütyül. Android ezért jó, ott úgy formálod ahogy nem szégyelled, persze ez meg a stabilitás és a támogatás rovására megy, bár ezeket az akadályokat a Sony Ericsson áthidalta az egységes hardverrel, amit jól optimalizáltak, meg a komplett 2011-es Xperia sorozat ICS frissítésével. Az iOs meg valahol a 2 közt félúton, valamilyen szinten szabadabb vagy mint wo7-ben, de messze az Android kötetlenségétől, viszont ez is stabilabb OS. Az Android stabilitásán nem azt értem, hogy percenként lefagy, de hajlamos laggolni a telefon, ha sok app fut rajta egyszerre, és még ráindítasz valamit. Mobilarénán olvass utána, ott bővebben leírják a lényeget, de dióhéjban kb ennyi.
2012. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
igen, abban igazad van, hogy a legtöbb embernek körülöttem android van, de az a legszélesebb skálán mozog - értem ezalatt azt, hogy 20.000-150.000 ftig találunk androidot, és lehet, hogy a WP7-et vagy az iOst már nem annyian tudják megfizetni..(én sem vagyok valami gazdag, nem azért mondom)
2012. jan. 14. 21:09
 4/26 anonim ***** válasza:
Symbian a legrosszabb?Hát te is csak a neten lévő lejárató hirekből tudhatod ezt,mert fogalmad sincs a symbianról.A barátnőmnek van Androidja (X10 mini pro) de 10x bonyolultabb,mint egy symbian.Minden apró funkcióhoz program kell aztán lefagy a telefon állandóan.Csak 1x adjak a kezedbe egy alap Symbian Bellet és egy Android 2.1-et megnézném melyikkel mész többre!?
2012. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem rossz rendszer a Symbian, csak annyi történt az utóbbi 1-2 évben, hogy a felhasználói szokások megváltoztak(a rendszer lett rosszabb). Régen főleg üzletemberek és hozzáértő felhasználók használtak okostelefont, most meg gyakorlatilag mindenki, a Symbiannak viszont nem a "mindenki" a célközönsége, hanem az előbbi csoporté.

Egyébként meg, ha tényleg olyan rossz rendszer lenne, akkor nem lenne domináns részesedése: [link]

2012. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Hopsz, kimaradt egy nem szócska:

(NEM a rendszer lett rosszabb)

2012. jan. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

A Nokia telefonok jók voltak, és még most is azok lennének, de már lablába sem rúghatnak, mert a Symbiannak annyi, még ha a gyakorikérdésekes Symbian-imádó illetők máshogy is gondolják. Tehát a Symbian nálam kilőve.


Windows Phone-ja senkinek nincs, senki nem tud róla semmit. Na jó, ez azért túlzás, de nekem személy szerint nem szimpatikus egyáltalán, már kinézetre sem, az egész jellegtelen, barátságtalan, pedig én próbáltam abszolútt pozitívan hozáállni.


Az Android nem rossz egyáltalán, ajánlom. Elterjedt, rengeteg program van rá, szerintem nincs sok olyan dolog, amit ne tudna. Válogathatsz telefonok közül is, és mindegyiken ugyanaz a rendszer fut.


Az iOS-t még csak frissen ismertem meg, és azt kell, hogy mondjam, hogy ez a legjobb. Abszolút nem vagyok Apple fanatikus, sőt, utálom, ahogy a vásárlókat az ő pénzükért vezetgetik, meg hogy csak azt csinálhatsz, amit ők mondanak, de az iPhone tényleg jó. Csak hát nem az ár/érték aránya, mert 150000-200000 forintért hogy az istenbe ne legyen már jó. De ez is csak Magyarországon számít olyan nagy dolognak, külföldön azt mondják rá, hogy "cell phone", itt meg azt, hogy "ááááááááááááá, óóóóóóó, áájfóón, atyám, neked ilyened vaaaaaan?, megnézheteeem?, fúúúúúúúúúúúú, baaszkiiii". Az akkumulátora elég jó időt produkál, nagyon szép a képe, kényelmes a kijelzője, megfelelő a mérete (nem bírom fölfogni, hogy míg Steve Jobs megmondta, hogy "A 3.5 inches kijelző a pont jó, olyat gyártunk", a többi gyártó miért úgy van vele, hogy "gyártunk nagyon kicsit, meg gyártuk marha nagyot, de akkorát nem, amekkora mindenkinek megfelelne, mert azt nem"...), a hangja, meg mindene, de le kell nyelni az Apple baromságait, nem cserélhetsz akkumulátort, nem tudhatsz róla semmit, nem tehetsz bele egy másik memóriakártyát azért, hogy plusz 8 gigányi flash memóriát eladjanak egy 1.5 terabyte-os winchester áráért, stbstb.

2012. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
A wp és a ios közt a felhasználó felület a különbség, wp csak boltban láttam, de sztm barátságosabb mert hasonló színvonalt kapsz az iphone árának feléért harmadáért. A wpnek ugyan azok a betegségei mint az iphone-nak. wpnek max a választéka nagyobb. Nokia lumia 710 vagy lumia 800. a nokiánál legalább ingyen kapsz offline térképet.
2012. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez igaz amit az iOs-ről írtál. De ha már veszek egy telefont 150-200 ezer Forintért, nehogy már úgy táncoljak ahogy az Apple fütyül. Ha mazochista akarok lenni, akkor wp7-et veszek az apple árának töredékéért. Az Android a legsokoldalúbb, tény nem olyan gyors mint az előző 2, de legalább változatos rendszer, személy szerint én a Sony Ericsson és a Samsung felületét szeretem a legjobban. A Symbian pedig egy halott rendszer, akárhogy is próbálják itt egyesek mentegetni, az egyetlen symbianos telefon aminek értelme van, az az N8, de a kamerájában ki is merült a különlegessége, mert olyan teszetosza és lomha, hogy az már fogalom.
2012. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Teszetosza lomha az N8?Te kezedben se volt még egyszer sem ha ilyet állitasz!Találkozzunk aztán összehasonlithatnánk pár Androidot a Belle-vel!Persze nem 1 meg 2GHz-es Android csodákkal!
2012. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!