Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vegyek most Iphone 4s-t vagy...

Pityesz kérdése:

Vegyek most Iphone 4s-t vagy várjak pár hónapot az SGS3-ra?

Figyelt kérdés

nem szeretnék újabb flamelést indítani

az "ezt vedd mert az szar" jellegű észlények kíméljenek lehetőleg

nem igazán vagyok otthon okostelefonokban, de most rászántam magam hogy beszerzek egyet, de mégis mit...

az eddig olvasottak alapján érzelmi alapon iphone 4s, viszont az sgs2 lenne ésszerű, pénzt illetőleg belefér az alma is, így jelen pillanatban inkább affelé hajlok, de minek fizessek 60-70-el többet egy telóra ha gyakorlatilag nem tud többet... (nagy általánosságban, mert persze van pro-kontra itt is ott is)


amin viszont agyalok hogy repkednek a hírek az új galaxyról, legyen s3 - ami ha igazak a hírek keresztbe megeszi a jelenlegi iphone-t - és néhány hónapon belül kapható, viszont új iphone (már a 6. generációs) ha tartják az eddigi kiadási ütemet 2012 telénél hamarabb nem igen várható, pár hónap még beleférne, de majd egy évet nem akarok várni...

szóval ez a kérdés vegyek most 4s-t (sgs2 kizárt hamár úton a 3) vagy várjak 2-3 hónapot egy sgs3-ra?


2012. jan. 17. 10:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem mind a kettőt felejtsd el! Mind a kettő csak egy agyon hypolt telefon! Az iPhone iszonyatosan kötött rendszer szinte semmi egyéni felületet nem lehet rávarázsolni, persze le kókányolni benne, de akkor a gari ugrik. Az android meg annyira optimalizálatlan, hogy a két mag ellenére is megakad egy-két program esetében. S3 már lehet 4 magos lesz, de kérdem én minek?????

Szerintem inkább Nokia Lumia 800, vagy esetleg 900 ha már a pénz nem számít! WP7.5, kiváló optimalizáltság, állítólag megakasztani sem lehet a készülékeket, és mindezt 1,4 GHz-es egymagos procikkal. Meg aztán fényévekkel jobban néz ki a teló, mint amiket említettél.

Android van asszonynak, többször próbáltam kezembe venni, de mindig az lett a vége, hogy vidd innen! Soha nem kéne! iPhone meg havernak van, de engem nem győzött meg. Most egy N8-am van, nem cserélném le semmi pénzért. HW látszólag el van maradva, de csak látszólag, mert mindent tud 720p felbontásban is akár. Ez Symbianos, de manapság divat szapulni ezt a rendszert.

Szóval én inkább az új Lumia 800 vagy 900-at javasolnám!

De ha feltétlen a kettő között akarsz választani, akkor inkább SGS2, vagy várd meg az SGS3-at!

2012. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem azért, de 2.2 óta már elég tisztességesen fut az Adnroid, a 4.0 pedig már legalább annyira jó, mint egy szabvány JVM...
2012. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

eddig a nokia meg a wp7 nem is merült fel bennem, most álltam neki hogy mégis mi lenne a frankó, eddig nem is volt okostelefonom, szóval bármelyik op. rendszert meg tudnám szokni és nem hiányozna a másikból semmi...

az iOS-t konfigurálhatóságától én is tartok, de mivel új telót szeretnék, nem szívesen ugrasztom a garit


androidon szimpatikus hogy az alapból pénzbe kerülő alkalmazásokból (pl igo) egy rakás fennt van torrenten feltörve

wp7-nek ilyen szempontból, meg úgy alapból milyen a program kínálata?

ezt valahogy nem igazán boncolgatják, mindenhol csak iOS vs android megy

2012. jan. 17. 12:53
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

A WP7 még nagyon új, ezért én feleslegesnek tartom, vagyis nagyon nincs rá semmi. Ami van, az használható.

Akkor 1 Lumia 710-en, vagy 800-on gondolkozz, bár, szerintem wp7-et nem jó venni. Az S3-ról csak pletykák vannak még sajnos. Nincs semmi megerősítés. A 4 magot sem használja ki semmi még, mert játékok is 1 magos gépekre elég. 4 magosra meg..?

2012. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%
sgs3 1,5ghz-s proci,quad core (4db proci) full hd kijelző,nemtom hánytíz megapixeles kamera,stb .. android 4.0 erősebb mint a gépem. erősebb mint a gépem :\
2012. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

A WP7 alkalmazásboltja is elérhető már itthonról is, és szaporodnak a programok szépen. Navigáció tekintetében a Nokia kitűnik a többi közül, hiszen mint a másik rendszerénél, így itt is ingyenes navit ad a nokia drive alkalmazással.


Android 2.2 után sem a legtökéletesebb. Ezt egy S2 tulaj írta, hogy nála néha-néha akad az angry birds!!!!

Amúgy meg két mag is minek? Csak a 4.0 támogatja, de még ki sem jött hivatalosan. Pár új mobil ezzel jön, a többire meg majd később adják ki, ha jön egyáltalán, mert ez a szoftverfrissítés nem erőssége az androidnak.

2012. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Már a 2.2 is multi threades/taskos. Ennek ellenére nem használja ki a két magot?
2012. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

utána olvastam és WP7.1 nem bejövős több okból sem, nem részletezném, de a legnagyobb baja hogy nincs elterjedve

tehát marad a iOS vs android dilemmám

iOS király, de a mivel sgs3-ról van szó azon már valószínű 4.0 ICS fog menni, arról esetleg tapasztalat?

2012. jan. 17. 18:23
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Mivel Samus készüléket veszel, így a kezelőfelülete TW lesz. Amúgy S2-vel nekem semmi bajom, bár ha nem nyúlok hozzá fél napig, akkor kizárom, s akad 1x mikor megyek a menüben. De amúgy még ez is iszonyat gyors, játékokban kiváló, semmi baja nem volt idáig, s November óta megvan.

Ha kijön az S3, akkor jobb lehet, de nem használja még ki 1 évig ezt tuti semelyik készülék.

2012. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Balogh István Lajos ***** válasza:

Javaslatom a * kivárás*...MotorolaDefy-t vettem,mert vízálló(az is) nemvártam meg a + -os verziót és az alap Android 2.1-re feltettem a2.2-őt,ami még mindíg gyatra volt félnapos akksi idővel.Ezután a CM7 következett...(; a gari ugrott,de ezzel szemben a teljesítmény és a rendelkezésre álló idő is megkétszereződött...(:Válogass Ios vagy Android

Ezért neked is azt javaslom,hogy várd meg amíg kijön a SGSIII és addíg győdj meg róla,hogy mi jobb neked,utána is ráérsz bemenni a boltba és megvenni valamelyiket.

2012. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!