Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonba épített "sima"...

A telefonba épített "sima" GPS-t lehet kizárólag offline navigációval használni? Vagy azt csak A-GPS tudású telefonokkal lehet?

Figyelt kérdés
Samsung Galaxy W telefon vásárlását ezért vetettem el...
2012. febr. 6. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet.Végül is a blademben is agps van de én tudom offlineban használni,csak sok idő ,amég talál jelet.


Az AGPS (=Assisted GPS) olyan GPS vételi módszer, mely földrajzi helymeghatározásra képes, de a műholdak helyzetének pontos számításához segédprogramra és adatokra van szüksége, melyet a mobilszolgáltatón vagy WiFi hálózaton keresztül kap meg (megkapja a következő 7 napra a műholdak pontos helyzetét). Ezt az információt a vevő adatbázisában tárolja, így a koordináták pontos meghatározása pár másodpercet vesz igénybe. Ha nem használunk segédprogramot, akkor is megtalálja a műholdakat a vevő, de akár 12,5 percet is igénybe vehet a folyamat, míg kiszámítja a helyzetet. Normál GPS vételénél a vevőnek 40-50 másodpercre van szüksége az első koordináta vételéhez, de még le kell töltenie a műholdak pályaadatait amely több időt vehet igénybe - figyelembe véve a műholdjel megközelítőleg 50 b/másodperces adatátviteli sebességét.

2012. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem is A-GPS-es és használom is sokat. Van valaki, aki nem A-GPS-es hanem csak GPS-es telefonnal használt ingyen offline navigációt?
2012. febr. 6. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyenem, egy öreg Eten. Nem nagyon használom, hidegindításban 1 perc alatt talpra áll, ha megvannak már a pályaadatok, akkor a napközbeni ki-be kapcsolgatásnál 8-10 sec alatt áll fel.

Egyébként meg mikor a gps porton kijönnek a gps mondatok, azzal azt csinálsz, amit akarsz, olyan progival használod, amivel tetszik. Ha a-gps, ha nem.

2012. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Garmin és Nrive-ot használtam offline.Ezek szerint működik, bár még várok másoktól is esetleges megerősítésre, de köszönöm
2012. febr. 6. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:
A W-ben is ugyanolyan aGPS van, mint a többiben, max rosszul írták ott, ahol nézted. De ennek ellenére vesd el, csak papíron jó telefon, nagyon rossz a gyári romja és nem megbízható.
2012. febr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!