Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kiutazáskor Amerikában érdemes...

Kiutazáskor Amerikában érdemes e telefont venni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Idén utazom Amerikába és szeretnék venni egy iphone 4s-t és egy laptopot, a kérdés az, hogy amikor jövök haza repülővel, akkor nem lehet e ebből valami galiba? illetve, amerikában csak a "factory unlocked" tehát függetlent érdemes venni, hogy tudjam használni a kártyámat itthon is, ha jól gondolom... Itthon sajna minden baromi drága és mivel megyek ki gondoltam veszek, mert olcsóbb sokkal. Mondjuk remélhetőleg erősebb lesz a Ft is. Jah és lesz új modell idén, nem jelentette be az apple?
2012. febr. 14. 03:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
illetve ilyenkor a garanciát tudom e itthon érvényesíteni?
2012. febr. 14. 03:39
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

nem hinném hogy olcsóbb lenne amerikában egy laptop, vagy bármilyen elektronikai termék

de te tudod

2012. febr. 14. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

simán olcsóbb, nem is kicsit, csak függetlent vegyél persze. az hogy lesz e valami galiba az a szerencséden mulik meg esetleg a beszélőkéden :D én tudok több embert is aki vitt haza pont apple cuccokat és nekik nem kellett elvámolni, de megtörténhet hogy neked el kell majd. ezt nem lehet előre tudni biztosan, de még ha ez meg is történik, nem hiszem hogy rosszabbul jársz mintha otthon veszed.

érdemes különben online rendelned majd ezeket, mert a legtöbb államban azokra a termékekre nem kell adót fizetni, olyan opcio meg gondolom lesz hogy international garancia legyen rajta, vagy kérdezd meg az apple szervizt otthon, hogy mit szólnak egy amerikai garanciához és milyen az amit elfogadnak.

jo utat különben :)

2012. febr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"simán olcsóbb, nem is kicsit,"


Kérdés a reptéren: "van valami elvámolnivalója?"... Peersze lehet hazudni. És ha van, akkor alapból jön a 27% ÁFA befizetése. Úgy már nem is lesz olyan olcsó...

2012. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ja amit ajánlok: a dobozokat ne vidd haza. kulonben totál egyértelmü lesz, hogy most vetted őket külföldön. még a számlát se tartanám magamnál hanem elküldeném magamnak postán.
2012. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A tengerentúli műszaki dolgok általában olcsóbbak. Tehát laptop, iPad, GPS, Fotó cuccok mind olcsóbbak.

Nem igazán szoktak kötözködni, ha nem hozol 3 lapotpot és négy fényképezőgépet akkor a kutyát se érdekli mit hozol be.

Én független iPhone-t amerikában nem láttam. Még az Apple store-okban ( a rendes boltokban, nem a webáruházra gondolok ) sem láttam független iPhone-okat: ATT&T vagy Verizon előfizetéssel lehetett venni. Az okos telefonokra Amerikában a "pre paid" ismeretlen telefon ( Pre paid - "felöltő kártyás" ) - csak gagyi telefonokat forgalmaznak feltöltős verzióban. Én iPhone-t nem vennék a helyedben, de a többi Apple terméket mindenképp megnézném.

2012. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket, a jelenlegi Ft árfolyamon nem sokkal olcsóbb, de hamarosan 200Ft alatt lesz a dollár remélhetőleg. Így már megéri. Nem viszek laptopot, így ha veszek és hozom haza nem lehet annyira feltűnő, a garancialevelek haza postázása jó ötlet. Nem utaztam még repülővel, így nem tudom pontosan mi a procedúrája a dolgoknak. Mivel Amerikába utazik egy külföldi, így azt gondolná az ember, hogy nyilvántartásba veszik, hogy mit viszel be vagy hasonlók, de akkor ezek szerint ez nincs így, az jó.
2012. febr. 14. 12:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazából csak akkor van szívás ha megkérdezik, hogy van e elvámolnivalód, te meg azt mondod hogy nincs, és mégis kiderül a dolog
2012. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz a vámon.Ahogy már egy elöttem szóló írta : ne hozd haza a dobozokat .Laptop,telefon személyes cucc,nyugodtan mondhatod,hogy itthon vetted -ha bele köt a hálózati csatlakozóba,akkor vitted magaddal -DE Tuti nem lesz gond belőle.


Viszont amit usaban látsz árat,arra még a local tax rájön ,ez államonként más-és-más, 6-8% körül,tehát minden boltban és webshopban is a NETTO árat látod !

2012. febr. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
ja ha boltban veszed akkor arra rájön még az "áfa" de ha netről rendeled, sok államban egyáltalán nincs rajta ugy adó. utána kell nézni hogy ahova mész, ott van-e
2012. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!