Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudok iPhone 4-el...

Hogyan tudok iPhone 4-el 3G-vel telefonálni?

Figyelt kérdés
Szóval nem az, h a beállításokban bekapcsolom a 3G-t, azt tudom én is, hanem a videotelefonálásra gondolok, hogy látjuk egymást. Köszönöm a segítséget!

2012. febr. 18. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Picit tartsunk fejtágítót :).


A 3G hálózatokon amikor adatot forgalmazol vagy éppen hanghívást csinálsz akkor úgy nevezett "radio bearer"-eket épít ki a telefonoddal a hálózat. A klasszikus 3Gben van egy olyan "radio bearer" kombináció ami képet és hangot tud továbbítani. Így lehet csinálni olyant, hogy pl egy régi de már 3G képes nokia telefonról, felhívsz egy szintén régi de 3G képest SonyEricssont és látjátok egymást - persze halljátok is :). ( Semmilyen járulékos program és beállítás nem szükséges hozzá ).


Most jön a csavar. Az újabb telefonok ezt a kombinációt már nem nagyon támogatják ( pl az iPhone sem, de másik példa mondjuk a SE Mini Pro ). Úgy tudsz video telefonálni, hogy felrakol egy speciális alkalmazást - az Almánál ez a Facetime tudomásom szerint - és a hívott fél szintén rendelkezik ezzel az alkalmazással. Ezután már egy adathívás történik ( tehát nem percdíj alapú, hanem adat mennyiség alapú ) és azon csevegtek.


Az klasszikus előnye:

- nem kell hozzá beállítás, azonnal használható


Hátránya:

- a szabvány szerint a "videó" rész 64 kbit/s sebességű a radio bearer-ben, ami elég gyenge minőségű képátvitelt tud biztosítani


A második előnye:

- jobb képminőség érhető el, "csak" az applikációtól függ ( persze pl a hálózat sávszélessége is döntő, a késleltetésről nem is beszélve )


Hátrány:

- alkalmazáshoz kötött: tehát mindkét félnek fel kell raknia az alkalmazást, rendelkeznie kell adat előfizetéssel, vagy Wifi közelében kell tartózkodnia :D

2012. febr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahha, értem. Nah, ez egy szép kis infó volt, egészen megvilágosodtam, köszönöm a fáradozásodat! :)
2012. febr. 19. 00:35
 3/4 anonim válasza:

Hát, nem is tudom... Én is 3G-n telefonálok már elég régóta, de én Androidos vagyok.

Nekem az a véleményem, hogy a mobiltelefonok és a hálózatok nem igazán értek meg a videotelefonálásra még. Kell nekik még egy pár év, de hamarosan eljön az az idö is, hogy zökkenőmentesen tudjunk videofonálni. Addig is használj sima hanghívást telefonáláshoz. Tudsz vele mobilt, vezetékest, külföldit, mindent hívni, és a hang sem késik, a minősége tökéletes. A neve: mobilevoip. Megtalálod az apple store-ban.

Ha választ írsz, azt küldd privátban, légyszi! Köszi!

2012. febr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az elozo vagyok.

Úgy értem, hanghívást voip-pal indíts! Ne simán!

2012. febr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!