Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Üdv. Most vettem egy Sony...

Xperia ray kérdése:

Üdv. Most vettem egy Sony Ericsson Xperia Ray-t. Töltöttem 17 órát de még mindig azt írja az akkumlatornál hogy kisütés. Mi a teendő? Mennyit kell tölteni? Minden választ előre is nagyon köszönök!

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kisütés ír vagyis merít, az akkumulátort használja. Nincs ezzel semmi baj, legközelebb akkor töltsd ha lemerült és addig amíg ki nem írja, hogy feltöltve.

Semmi jelentősége nincs annak ha utána még órákig hagyod a töltőn, mert ha kihúzod ha nem, a töltés lekapcsol.

2012. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
17 órát töltöttem de még nem írta ki hogy feltöltve. (kikapcsolt állapotban)
2012. febr. 19. 17:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Bekapcsolt állapotban töltsd, akkor kiírja.
2012. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi. De engem az a kisütés szó nagyon zavar..minit feltöltöm az azt írja ki hogy állapot lemerites tehát le kell meriteni. Nálam kisütés tehát ki kell sütni..de ha 1x meg volt akkor még hányszor..?
2012. febr. 19. 17:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez így a jó. Azért ír lemerítést mert végülis most merül a telefon, használatban van az aksi.
2012. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 YourDestiny ***** válasza:

A Lítiumos akkut nem tudod kisütni. Elsősorban:

a) nem szabad kikapcsolva tölteni a készüléket

b) fölösleges 3 óránál tovább tölteni, mert a töltés lekapcsol

c) alulmerülés és túltöltés ellen elektronika védi.


Olvass utána a lítiumos akkumulátorok miben másak a régi nikkel-kadmiumos akkuknál. Nem lehet formázni, nem kell 3x lemeríteni, mivel nincs értelme. A kisütés annyit jelent, hogy merül, csak szép magyar nyelven sz@rul fordították.


Egyszerűsítve: ha jelzi, hogy merül, bekapcsolt állapotban teszed töltőre és nem is kapcsolod ki. Ha a töltési szint eléri a 100 százallékot, leveszed a töltőről. Nincs csepptöltés.

2012. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor végülis nincs mit tenni..mert nagyon hamar lemerül..kb 5 perc alatt kikapcsolt fényerő,adatkommunikáció,bezárt alkalmazások mellet merül 5-6%-ot..megvettem 70.000-ért tölteni.. A válaszokat köszönöm.
2012. febr. 19. 22:10
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez az 5-6% mennyi idő alatt ment le? Mert ha percek alatt és nem is használtad akkor ott valami gubanc lesz. Jobb ha visszaviszed.
2012. febr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 YourDestiny ***** válasza:
Érdekes. Nálunk is van Ray, és napokat elmegy. Nem lehet, hogy állandóan be van kapcsolva a wi-fi vagy a mobilinternet? Esetleg nem fut sok fölöslegesen futó alkalmazás a háttérben?
2012. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket,a probléma megoldódott. 1 hét kellett neki míg kicsit be áll. Mobilinternet kikapcsol,2G-re állít,Csak GSM mód,és szinkronizációs adatokat ha nem marketezel kikapcsolni. Bírja 1 és fél napig folyamatos nyomkodás mellet!
2012. febr. 26. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!