Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Apple komolyan ilyen...

Az Apple komolyan ilyen dolgok miatt perelget?

Figyelt kérdés

Pl. ha jól tudom a notification bar miatt is perelt, meg rengeteg funkció van az iOS-ben, ami Androidon már régóta létezik (és nem akarok fanboynak tűnni, fordítva is igaz).

Hogy lehet az, hogy egy ekkora cég csak úgy lenyúl egy ilyen ötletet?

Szabadalmaztatva is van ha jól tudom, meg ha nem lenne akkor sem hiszem, hogy megnyerhetne egy pert, amikor tényleg évek óta létező dolgot másolt le.


Most nem konkrétan csak a notification barra gondolok, rengeteg ilyen dolog van.


2012. febr. 20. 19:14
 1/4 anonim válasza:
valszeg úgy vannak vele, hogy mindent megpróbálnak megtámadni, ami kicsit gyanús, hogy lopás és ha véletlenül sikerül megnyerni egy pert akkor óriási pénzt kaszálnak. És nem mellesleg a konkurens céget húzzák le és annak a hírnevén is kicsit csorbítanak ezzel. De nem kell félteni a Samsungot és a Nokiát sem, ezek is ugyanezt csinálják.
2012. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, mindenki ezt csinálja Amerikában, és szerintem szánalmas az összes, de az Apple a legperelősebb.

És szerintem pont az Apple hírnevén csorbít ez, mivel olyan funkciókról van szó, amit egyértelműen ők vettek át más rendszerekből.

2012. febr. 20. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1984-ben az apple elkövetett egy nagy hibát : megosztotta a fejlesztéseket a májkrofossal . Ök gyakorlatilag ellopták a teljes innovációt és ezzel sokáig a világ legértékesebb cégévé váltak . Feltételezem,hogy ezek után a cupertinoi cég mindenkiben farkast lát
2012. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oké. Akkor ha már történelem lecke.

"A jó művész másol, a nagy művész pedig lop"

Vagy valahogy így hangzott a híres jelmondata valakinek.

Bill is hatalmas koponya és Jobs is az volt az üzleti életben. Nagyon jól tudták mit, hogyan kell megszerezni másoktól és eladni ezután.


Ha nem lennének ezek a hülye szabadalmi perek egyébként, már régen sokkal jobb rendszerek és programok lennének. Ha másért nem már csak azért is mert a perköltségek a fejlesztésekre lennének fordítva.

Egész bagatel hülyeségek miatt képesek egymás ellen pert indítani. Ilyen volt például a híres képernyőzár per is (bár annak örülök hogy az Apple ezzel elejét vette annak hogy többé ne másolják azt az idegesítő módszerét a képernyő feloldására :D ettől csak jobb született ezután)

2012. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!