Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a teendő? (Rootolás, és...

Mi a teendő? (Rootolás, és függetlenítés)

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettem egy Sony Ericsson Live with walkman mobilt, mely Telenor függő. Szeretném a készüléket függetleníteni, és rootolni, azonban Android terén még kezdő vagyok. (Régi SE telók moddolásában vagyok jártas) A kérdésem tehát az, hogy miként tudnám ezt a 2dolgot végrehajtani?


Pár infó a telóról:

Szoftververzió: 4.0.2.A.0.62

Bootloader: zárt

Feloldható: Nem (jelenleg)



2012. márc. 16. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a bootloadered zárt, akkor sehogyan sem.
2012. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És így, hogy függő, és nem rootolt, nyitható nem legálisan a bootloader? Mert a Sony által írt módszerrel nem lehet sajna.
2012. ápr. 9. 12:51
 3/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb mai HTC-nél is ez van, ott S-ON-nak nevezik, és pont ez a lényege, hogy othon magadnak ne tudj belekókányolni, és mindenképpen a gyári romot, és ui-t használd. HTC-khez van egy XTC Clip nevű ketyere, ami nyitja a bootloadert, sonyknál nem tudom hogy van.

Ha esetleg ki is függetlenítenéd a telefont, azaz a hálózati zárat oldanád, a bootloader továbbra is zárva maradna szerintem.

Max veszel egy turbo simet, gsm boltban felprogramozzák neked és akkor nem telenor kártyát is fog fogadni.Jobb ötletem nincsen.

2012. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha a bootloader zárva marad, annak csak örülök, nekem a root miatt kellene a függetlenség, és mellékesen lehet szolgáltatót is váltani fogok.
2012. ápr. 9. 12:55
 5/10 anonim ***** válasza:

...vagy elcseréled egy olyan függőre, ami neked kell.

Az a baj, hogy sony-kban totál nem vagyok jártas, nem is tudom hány éve volt, hogy az utolsó sony ericssonom egy w880i-volt.Valószínűleg akkor, amikor megjelent, de azóta nincs, és nem is volt.

2012. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. Minden esetre köszönöm szépen a segítséged, ez alapján talán eltudok indulni. :)
2012. ápr. 9. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Talán a te telefonod is köztük van, és így elméletileg menni fog.

2012. ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval ha jól értem, elég a Wotan client hozzá. Holnap lesz alkalmam kipróbálni, remélem működik. Még egyszer köszönöm. :)
2012. ápr. 9. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, ott azon az egész oldalon végig kell menni, hogy nyitsd a bootloadert, és hogy rootolni is tudd a telefonod...görgess le, és minden macerát végig kell tolj rajta.
2012. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Az viszont nem világos, hogy mire utal a "A régi módszerek leírását megtartjuk emlékbe" szöveg. Mert rendben, felrakom a gyári szoftvert, de utána ha a sony módszerrel nyitok bootloadert, tudtommal buktam a garanciát, és a DRM tartalmakat.
2012. ápr. 9. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!