Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az új Nokia Lumia sorozat...

Az új Nokia Lumia sorozat telefonjait (800/900-t) hol gyártják? Made in Finland vagy China vagy mi?

Figyelt kérdés
Tudja vki, hogy az új Lumia telefonokat (800-as, meg az elvileg hamarosan érkező 900-as) hol gyártják? Nekem N8 vagy, az made in finland. Remélem nem kínaiak az újak. Amúgy pontosan mikor lesz kapható a 900-as Magyarországon, tudja netán vki?

2012. ápr. 5. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A 900 már valószínűleg Made in China lesz, mert már szinte minden gyárat odaköltöztetett a Nokia, a 800 nem tudom milyen lehet.

De tök mindegy, nem ezen múlik, hogy minőségi lesz-e vagy sem, iPhone-t meg HTC-t meg mindent Kínában csinálnak, és az összeszerelés 10/10-es.

2012. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1: A három létszám csökkentett gyár feladatai egy részét majd a új vietnami gyár fogja átvenni. Az fals infó, hogy minden gyárat Kínába költöztettek.

Egyébként elég sok helyen van Nokia gyár: Brazília, Mexikó, Magyarország, Finnország, India, Kínai Népköztársaság (itt kettő is), Dél-Korea és hamarosan Vietnam is.


Több helyen is készítik a Lumiákat, Kína és Dél-Korea biztos és nagyon valószínű, hogy Brazíliában és Magyarországon is gyártják őket.

Az is biztos, hogy az összes Európában és Észak-Amerikában eladott készüléket a Finn gyárban tesztelik és csomagolják.

2012. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. lehet, hogy csak az illúzió miatt, de vhogy nyugodtabb vagyok, ha európai ország szerepel ráírva és nem durva körülmények között robotoltatott szorgos kínai kezek rakták össze (ld. Foxconn). A mostani N8-am Made in Finland, nem tudom, van-e köze hozzá, de az első pillanattól kezdve, lassan 2 éve tökéletes, mind a működés, mind az összeszerelés minősége.
2012. ápr. 5. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:

#2


Nem is azt akartam írni, hogy az összes gyár Kínában van, csak így nyomatékosítottam, hogy a gyárak többsége (nem csak Nokia-nál) már Kínába van.

Magyarországon meg már bezárták a gyárat.

Mármint nem bezárták, de már a gyártás/összeszerelési része megszűnt, leépítések meg minden, már más feladatokat végeznek.


#3


Hidd el, semmi köze a minőségnek ahhoz, hogy hol szerelik össze.

2012. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zollerspy ***** válasza:

Na akkor a pontosan leírva:

NOKIA 800 Dél-Korea CCI - nem NOKIA

NOKIA 900 Dél-Korea NOkia


Mindegyik nagyon megbízható forrás. Annyit kell tudni, hogy a CCI az egyik legynagyobb keleti telekommunikációs társaság,a Qualcomm része. Magas gyártási minőséggel. Az IBM is tőlük rendel.

Magyarországon egy régen dédelgetett ötlet nyert tért. Legyártatni NOKIA minőségben valamit, amire csak softvert kell tölteni. Nincs jelentősége annak, mit hol gyártanak, mert az adott brand szabványai és konrtollja szerint gyártják, ergo azonnali szerződésbontás, ha hitelrontás történik.

2012. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!