Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » ZTE Blade. Kevés a használati...

ZTE Blade. Kevés a használati útmutató. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Hatalmas feketeség még nekem ez az okostelefon őrület. Hogy a fenébe kell az ilyet használni? Mi az a rom, meg a CM? Hova menti a hangfelvételeket? Hogy tudok letölteni alkalmazásokat?

2012. ápr. 24. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Hangfelvételt a record mappába.

Rom és CM ne foglalkozz vele, elveszted a garanciát, addig legalábbis ne mig az alapokkal nem vagy tisztában.

Első lépés androidon egy gmailes cim megadása, ha nincs akkor hozz létre egyett. Ezzel már tud csatlakozni a GooglePlay (másnéven Market) oldalra és tölthetsz le programokat.


Bladen az első érdekes kérdés hogy 256 vagy 512Mb memóriát lát (512 van benne, szoftveres hiba miatt láthat csak 256-ot).

2012. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És honnan tudnám megtanulni az alapokat?
2012. ápr. 24. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Első: Azért nálad is gondok vannak a dolgokkal.


Attól hogy valaki rootolja a telefonját, custom romot telepít még nem vész el a garancia, mert az csak a hardverre vonatkozik.

Az android open source, mindenki úgy variál a rendszerrel a telefonján ahogy akar, mindenféle garanciavesztés nélkül.

Ha pedig nem tetszik a főzött rom, bármikor vissza lehet állítani a gyárira, unrootolni, vagyis visszazárni a rendszert.


Kérdező: A rom az a read only memory, a telefonon a rendszer futtatására elérhető tárhely, de rom-nak nevezik azt a rendszert is, ami épp fut a telefonodon.

A CM(CyanogenMod) az egy csapat, aki custom romokat gyárt különböző típusú telefonokhoz.Mivel az android open source rendszer, nyílt forráskódú, így bárki, aki ért hozzá, a programozásához, azt csinál vele, amit akar.Általában a CM romok a gyári letisztított romra építkeznek, mindenféle gyártók által gyártott widgetektől és felesleges dolgoktól mentesek, így több hely szabadul fel a telefon memóriában, ezáltal a végfelhasználó több alkalmazást és egyedi widgetet szedhet le, és úgy dizájnolhatja a telefonját, ahogy akarja.

Működés szempontjából a CM romok ugyanolyan stabilak, mint a gyári, mindenben megegyeznek az eredetivel funkcionalitás szempontjából, wifi, gps, egyebek, minden ugyanolyan jól működik, csak le van tisztítva róla minden felesleges alkalmazás, ezáltal gyorsabb lesz a telefon, kevesebbszer fog megakadni, stb.

Ehhez először egy úgynevezett "Root" folyamat kell, amivel felnyitod a telefont és superuser jogot kapsz.Olyan mint a windowsnál a rendszergazdai jogosultság.Ha ez megvan, akkor a gyári romot le lehet törölni, felrakni egy főzöttet, és megnyílnak a zárt ajtók: különböző programokkal már lehet majd növelni, vagy csökkenteni a processzor frekvencia órajelét, ha van állapotjelző led, akkor akár a villgás színét, intenzitását lehet állítani, törölni olyan rendszer alkalmazásokat, amik nem kellenek, és ilyeneket.

Ez kb egy fél órás művelet, csak utána kell olvasni, hogy a rom mennyire stabil, milyen funkciók működnek, vagy épp nem, de erre ott az xda.com, vagy a modaco.com fórumjai.

De ezzel már nagyon belementünk a mély vízbe.


Szerencsére a ZTE Blade-en nincs gyártó által tervezett és optimalizált kezelőfelület, mint pl. a HTCnél a Sense, a Samsungnál a Touchwiz, Motorolánál a Motoblur, amit te látsz, az a teljesen csupasz, nyers android OS(operating system)

Első lépésként nyilván megadtad a gmail fiókodat, amivel szinkronizálni fog a telefon, ahogy írva is volt, ezzel a címmel fogsz tudni belépni a google play-re (korábban market).Innen lehet letölteni ingyenesen programokat, játékokat, widgeteket, bármi ami kell, szerencsére kategorizálva is van minden a könnyebb megtalálás érdekében.

Hangfelvételeket az SD kártyára ment, ha van hangrögzítő gyárilag, vagy egy olyan alkalmazás, amivel ezt meg tudod oldani.

Alapjáraton nem látod az SD kártya tartalmát a telefonról, de egy Astro File Manager, vagy ES file explorer nevű alkalmazással, amit ingyenesen letölthetsz a playről, már fogod látni az SD kártyán lévő gyökérkönyvtárakat és alkalmazásokat.Ezekbe soha semmit nem szabad belemásolni, vagy kitörölni onnan.

Ha van még kérdés, akkor szólj, és segítek-segítünk.

2012. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Attól hogy valaki rootolja a telefonját, custom romot telepít még nem vész el a garancia, mert az csak a hardverre vonatkozik. Az android open source, mindenki úgy variál a rendszerrel a telefonján ahogy akar, mindenféle garanciavesztés nélkül. Ha pedig nem tetszik a főzött rom, bármikor vissza lehet állítani a gyárira, unrootolni, vagyis visszazárni a rendszert"


Na akkor hozd be hozzám a telod, itt ülök a vodafone szervizben. Remélem vodás vagy, a garanciapapirod már tépheted is szét. De ne érjen meglepetésként, ha telenoros ott is ezt a választ kapod.

Ha pedig nagyon gonosz kedvemben vagyok akkor nincs az az isten hogy elrejtsd elölem a customroom nyomait.

2012. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kezd tisztulni a kép, nagyon szépen köszönöm! Már fel tudtam menni vele a kódolatlan WiFire itthon, facebook, youtube, stb. Fényképezés is jól megy, persze ez nem olyan nagy ördöngősség...

Szóval. Ahogy most kinéz a telefon, elég csupasz. Megadtam a Gmailos címet, és akkor onnan hogyan tovább? Bocsi, el tudom képzelni, hogy a hajatokat tépitek... Tényleg ennyire nem értek hozzá. Jogos, hogy akkor miért vettem ilyet - KAPTAM. :) Eléggé tetszik, bár nem tudok vele semmit sem csinálni... Remélem a kérdésemnek majd más is veszi hasznát. Egyenlőre nekem sok az új kifejezés. Szépen lassal tudnátok magyarázni? Vagy valaki olyat mondani, aki tud segíteni? Elég fárasztó munka lesz ez.

2012. ápr. 24. 12:28
 6/8 anonim ***** válasza:
@ red4me: Ma nincs szerencséd.
2012. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék, ha visszaraknám a telefonomra a gyári rendszert, és visszatenném a kapott 2 gigás sd-t akkor hogy a viharba jönnél rá :)
2012. ápr. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kohjack ***** válasza:

Kedves Vodafone szervízes!

Android-ot úgy tudom úgy variálja az ember ahogy akarja nem veszíti el a garanciát,vagy talán tévedek kérnék bővebb tájékoztatást hogy mire megy a garancia és mire nem mert most tervezek okostelefont venni lehet a Vodánál bár ha így fogják azt eltépik a garancia papírt a szoftver miatt akkor inkább nem választom magukat

2012. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!