Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia telefon CPU felhúzás?

Xperia telefon CPU felhúzás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy Xperia PLAY tulajdonos vagyok és nem vagyok megelégedve az 1GHZ-s processzorral, hallottam, hogy fel lehet húzni, ez tulajdonképpen mit jelent? Én csak 1GHZ-ről 1,2GHZ-re szeretném felhúzni, mert elvileg ha nagyobbra húzom, akkor elromlik. De ettől nem csak a jelzs ,hogy 1,2 GHZ hanem a teljesítmény is fog nőni?



2012. ápr. 25. 19:16
1 2
 1/18 petko333 ***** válasza:
fel lehet huzni de nagyon nem ajánlott,arrol nem is beszélve hogy garancia vesztéssel jár.Am a felhuzás másszoval overclocking ugy képzeld el hogy te maximum 6km/h val futsz és mi lenne velad ha a 6 km/h felhuznánk 8km/h ra azt te kibirnád szerintem nem,na ugyan ez a mobillal kapcsoltaban is.szoval ne huzd fel !
2012. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 petko333 ***** válasza:
mert aki felhuzza a mobilt annak a 20% birja ki
2012. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Előző: te sem vagy jártas ám az elektronikában.


Kérdező: Fel lehet húzni igen, egyes processzorokat egészen extrém méretekig is stabilan működnek, vannak durva esetek, hogy 1.4-es proci 1.9-en pörgött gond nélkül.

1-ről lehet húzni 1.2-ig minden probléma nélkül, semmi baja nem lesz, bőven benne van a megengedett tűréshatárban.

Ha túl is húznád, az lenne, mint a számítógépnél, ha túlpörög a processzor.Felmelegszik, kék halál, leáll a vindóz.A telefonnál ugyanez van, ha túlpörög, akkor kikapcsol.

Egyébként vannak olyan cpu húzó appok, ahol csúszkával lehet szabályozni a maximum és minimum órajel frekvenciát is külön-külön.

Egy baja van: gyorsabban merül az akku.Na ide jön az előző válaszoló idióta, futós példája: ha gyorsabba futsz, hamarabb kimerülsz.

Különben az összes cpu húzó program csak addig engedi húzni max a processzort, ameddig éppen a névleges tűréshatárba még belefér, baja nem lesz tőle a telefonodnak.

2012. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom (lehet téves), hogy az Arc S és a PLAY processzora ugyanaz Snapdragon ARMv7 ,de mégis 1,4 az arc s-é, a play-é meg 1. Akkor most húzhatom vagy nem? Ja és mien programot ajánlotok? Kell hozzá root is.
2012. ápr. 25. 19:31
 5/18 petko333 ***** válasza:
91621 de azt nem mondtad neki hogy ez garaqncia vesztéssel ját mi van ha most vette meg a mobilt és röktön szál a gari??
2012. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Utolsó: "Mert aki felhuzza a mobilt annak a 20%-a bírja ki?"


Hogy is van ez a Samsung Galaxy Ace-nél? Tekintettel arra, hogy abban egy gyárilag 600-ról 800 MHz-re húzott processzor pörög? Én még nem láttam Ace-t processzor bajjal szervizben, és azért az egy +33.3333333333333333 %-os túlhúzás.

1-ről 1.2-re csak 20%.

Ha az Ace nem döglik meg, ez sem fog, hülyeséggel meg ne tömd a kérdezők fejét.

2012. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Illetve miért van az, hogy lassan egy éve van 1.2 GHz-en a HTC Desire-öm, mindenféle gond nélkül?

Nyilván nem azért, mert szerencsém volt csak.

2012. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 petko333 ***** válasza:
91621 megértetem plz szolj már hozzá hogy ez mitől van (sony ericsson xperia mini pro) többi lent kérdésre kérlek válaszolj (ezt én tetem fel )
2012. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdező: Jól tudod: Az Arc S-ben is gyárilag van felhúzva a processzor.

Jó üzleti fogás, felhúzzák: és erősebbként a többszöröséért eladhatják.


Petko333: Ha a processzor elszáll, az alaplap csere, ott már az Isten sem fogja neked megmondani, hogy az miért szállt el: "hibás volt."

Ingyen cserélni fogják.De ilyennel még nem találkoztam.

2012. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha esetleg elromlana a processzora a PLAY-emnek, akkor visszatudom, húzni a rendes állapotra, úgy ,hogy nem lesz baja?
2012. ápr. 25. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!