Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia telefon CPU felhúzás?

Xperia telefon CPU felhúzás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy Xperia PLAY tulajdonos vagyok és nem vagyok megelégedve az 1GHZ-s processzorral, hallottam, hogy fel lehet húzni, ez tulajdonképpen mit jelent? Én csak 1GHZ-ről 1,2GHZ-re szeretném felhúzni, mert elvileg ha nagyobbra húzom, akkor elromlik. De ettől nem csak a jelzs ,hogy 1,2 GHZ hanem a teljesítmény is fog nőni?



2012. ápr. 25. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem a legjobban az AnTuTu CPU Master vált be, ott egy virtuális potméteren tolhatod a csúszkát és MHz-ben mutatja az adott frekvenciát.Könnyű használni nagyon.
2012. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 petko333 ***** válasza:
hát ha már elromlott a procija olyan mind 1
2012. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha elromlana, akkor húzhatsz bámrmit, ugyanolyan döglött lesz mint a számítógép processzor nélkül.De erre nem is nagyon tudok esetet, hogy valakinek elszállt volna emiatt a telefonjában a processzor.Nem fog, mert baj előtt kikapcsol.Ha esetlegesen bármikor ez lenne, akkor megvárod míg lehül egy kicsit, visszakapcsolod, és visszahúzod a CPU-t akár az eredeti értékére is.
2012. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nincs elromolva! A telefonomban minden teljesen gyári, nincs nyitva a bootloader, nincs is rootolva a telefon. Csak kérdeztem, hogy ha tönkre menne 1,2GHZ-től akkor repül a garancia, mivel a felhúzáshoz root kell.
2012. ápr. 25. 19:47
 15/18 petko333 ***** válasza:
igen
2012. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mivel az android open source-> nyílt forráskódú, mindenki azt csinál vele, amit akar, át is programozhatja az egészet, úgy ahogy akarja, ha ért hozzá, nem ugrik a gari, mert az a hardverre vonatkozik.Viszont ha a CPU ki is nyiffanna (ami elég érdekes lenne, tekintettel arra, hogy baj előtt leáll a rendszer) az alapjáraton is alaplapcserére szorulna, de akkor már senki sem fogja kideríteni, hogy mitől szállt el a cpu.
2012. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ahogy elnézem ez a program apk fájlú mármint ez a cpu növelő, minek hozzá root?
2012. ápr. 25. 21:12
 18/18 anonim ***** válasza:

Mert a roottal szerzel superuser jogot.Ez olyan mint a windowsnál a rendszergazdai jogosultság.

Roottal tudsz mélyebben a rendszerbe nyúlni, felesleges rendszer appokat törölni, CPU-t húzni, értesítő led színét és intenzitását változtatni, és egyebeket.Ezek eredetileg rejtve vannak az átlag user szeme elől, hogy ne tudjon belekókányolni véletlenül se, superuser jogosultságánál fogva a tulaj ebbe is belenyúlhat.

Apk formátum azért, mert ezt kezelni az android.

2012. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!