Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Előfizetéssel vásárolt telefon...

Előfizetéssel vásárolt telefont lehet hivatalosan függetleníttetni a szolgáltatónál az előfizetés lejárata előtt?

Figyelt kérdés
Telenor
2012. máj. 4. 06:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Utána biztosan lehet, de szerintem előtte is, ha kifizeted a telefon teljes árát és a függetlenités diját! de egyszerűbb ha 1-2eFt-ért feketén csináltatod meg
2012. máj. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ok, hát biztosan ez lesz a megoldás.

Amúgy tévhit, hogy "feketén" csinálnák meg, mert csak a szolgáltatók állítják, hogy törvénybe ütközik. Megtévesztik az embereket és meg is eszik. A telefont megvettem, az én tulajdonom és azt csinálhatok vele amit csak akarok.


Üdv: Iván

2012. máj. 4. 06:26
 3/17 anonim ***** válasza:
a szolgáltató nem ellenőrzi, hogy mit csinálsz a telóddal, viszont az előfizetést a lejáratig fizetni kell! Esetleg akkor tiltják le az imei szám alapján, ha az előfizetést is elhagyod! én minden telóm maszekba függetlenittettem, sose volt semmi baj belőle :)
2012. máj. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A telefont megvetted,de a rajta lévö szoftvert csak licence-eled és kizárólag a gyártó által megszabott feltételek szerint. Tehát minden olyan módositás (ilyen pl. a simlock átirás is) ,ami a gyártó szoftverében történik illegális ,BTK 300/c taglalja ,ha ezt üzletszerüen csinálod,akkor komoly büntetése is lehet.
2012. máj. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez egy baromság.

Ha belinkelsz egy bírósági határozatot ami ilyen ügyet rögzít megemelem a kalapom. Licenszelem? Megveszek egy telefont és az én tulajdonommá válik! Minden jogot én gyakorolhatok felette! Ez a szolgáltató okossága amivel megtévesztik az embereket, mint azzal is, hogy a tartozásuk soha nem évül el!

2012. máj. 4. 08:47
 6/17 A kérdező kommentje:

Apropo:

"gyártó által megszabott feltételek szerint. Tehát minden olyan módositás (ilyen pl. a simlock átirás is) ,ami a gyártó szoftverében történik illegális..."

Gyártó? Egy Nokiánál ki a gyártó? Csak nem a T-Mobile, Voda vagy a Telenor? Ugyan már....:D

2012. máj. 4. 08:51
 7/17 A kérdező kommentje:
Pl. a Nokia feljelentgeti az embereket, vagy a magyar szolgáltatók tesznek lakossági bejelentést a Nokia sérelmére?
2012. máj. 4. 08:52
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem is értem,hogy egy olyan okos és mindent tudó ember miért tesz egyáltalán fel kérdést ,hiszen mindenkinél jobban tudja a választ rá . Nem kell,hogy elfogadd amit irok , igazad van hülyeség ,ne is foglalkozz vele !
2012. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tényleg? Te a kérdésre válaszoltál amit feltettem? Ki itt az okoskodó? A konformizmus miatt tartunk ott ahol tartunk. Ja igen: Hidd el kellőképpen utánajártam ennek a dolognak, mert eléggé sántított.
2012. máj. 4. 09:10
 10/17 anonim ***** válasza:

Örülük neki,hogy utánajártál , remélem segitettem megérteni,hogy miért szellemi termék a szoftver és miért csak a soha senki által el nem olvasott licenceszerzödés szerinti feltételek szerint használható .


Na de hogy megnyugtassam a kicsi lelked válaszolok a feltett kérdésedre is :


Igen,lehet függetleniteni a hüségidö lejárata elött is . Az ár ennek megfelelően a következöképpen alakul : ki kell fizetni a szerzödésben vállalt (feltételezem tudod,hiszen pontról pontra elolvastad) kötbért ,ami nagyjából 50.000 Ft ,ezen felül ki kell fizetni a kedvezményes készülékvásárlási ár és a listaár közötti különbséget a kedvezményes idöszak leteltének arányában -ezt passz ,mivel nem tudom milyen telefont és milyen feltételekkel vettél és ezen felül ki kell fizetni a függetlenités diját ,ami a Te esetedben 8.000 Ft + ÁFA .


De minek is tépem a szám,hiszen ezeket Te már mind tudtad,mert nagyon aprólékos vagy és utánanéztél .

2012. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!