Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon előfizetéssel és a...

Telefon előfizetéssel és a telóval mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Vettem egy előfizetéses telefont részletre a nevemre a t-mobilnál.

Nem én használom.

Aki használja nem fizeti a számlát ami az én nevemen van.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Ihogy ne legyek még nagyobb bajban?


2012. máj. 12. 06:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Előszöri nézesd meg magad orvossal hogy ilyeneket csinálsz.

Aztán számolj. Megéri-e még több adósságot felhalmozni vagy letiltani a telefont és az előfizetést is és részletfizetést kérni a szolgáltatónál.

Vagy bemész a szolgáltatóhoz és azt mondod elhagytad a telefont simestől, kérsz új simet. Így s másik használhatatlan lesz, akkor legalább nem telefonálgatnak vele ingyen.

Esetleg megvereted az illetőt.

Sajnos bármelyik esetben te leszel az akin bevasalják a pénzt akár tetszik, akár nem. A szerződés aláírásával felhatalmaztad a szolgáltatót hogy követelhesse a pénzét akkor is ha lehúzzák a telefont a vécén.

2012. máj. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó már késő hülye voltam.

Azért szeretném még menteni a menthetőt.

Ilyenkor nem lehet átíratni a nevére csak ha ki van fizetve a tartozás i

2012. máj. 12. 07:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, átiratni semmiképpen sem tudod amíg tartozás van.

Sőt, az átiratáshoz mindkettőtöknek ott kell lennie egy időben a szerződésbontásnál. Olyat nem tudsz hogy te kéred másvalaki nevére mert úgyis nála van a telefon meg ő használja, akkor fizesse is.

Remélhetőleg valami olcsó mobilról van szó. Annyit megtehetsz hogy ha van esetleg prémium szolgáltatás, azokat letiltatod ha lehet vele spórolni pár ezrest (net, mms, stb...)

2012. máj. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy bemész a szolgáltatóhoz és bejelented, hogy ellopták a telódat! Ekkor azt letiltják, neked pedig adnak a saját kezedbe egy új SIM-et, és azt már te használod! A szerződést persze fizetned kell, de ekkor már te telefonálsz, nem az ismid!!
2012. máj. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, és azt is lehet még hogy a kimenő hívások is korlátozhatóak akár.

De én azt választanám hogy ha a használóval nem tudsz megegyezni akkor visszakérni, ha nem adja akkor tiltani a készüléket, a simet újragyártani.

Így legalább a kényszerűen fizetendő szolgáltatást használhatod is.

Mert arra nem adnak kedvezményt hogy neked nem kell.

A havidíjakat mindenképp felszámolják.

2012. máj. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és sajnos az eddigi tartozást mindenképp neked kell kifizetned, sőt a teló részleteit is :(
2012. máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes és hasznos válaszokat.

Meg hogy nem oltogattatok h.milyen hülye vagyok stb. :-)

Megpróbálom a telót visszaszedni a családban lenne helye.

Új sim kártyával.

Az a cumi ha nem adja vagy már eladta.

Akkor jelentsem fel?

Hogy ellopta vagy mi?

2012. máj. 12. 07:47
 8/8 anonim válasza:

Telefon előfizetéssel és a telóval mit lehet kezdeni?

Roppant egyszerű. A telefon előfizetést fizetni kell, a telóval pedig telefonálni lehet :DD Viccet félretéve, csatlakozom az előttem szólókhoz. Le kell tiltatnod a telefont vagy bejelenteni hogy elveszett és kapsz egy új simkártyát. Ezzel a lépéssel legalább nem kell fizetned az előző telefon költségeit. Ennyi!!

2012. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!